Мер Коломиї звинуватив телеканал ТЕТ у приниженні мешканців міста в серіалі «Встигнути до 30»

Мер Коломиї звинуватив телеканал ТЕТ у приниженні мешканців міста в серіалі «Встигнути до 30»

10 Листопада 2023
15983
10 Листопада 2023
21:53

Мер Коломиї звинуватив телеканал ТЕТ у приниженні мешканців міста в серіалі «Встигнути до 30»

15983
Йдеться про героїню Любу, яка приїздить з Коломиї до Києва. Автори її зображають, м'яко кажучи, нетиповою мешканкою цього міста.
Мер Коломиї звинуватив телеканал ТЕТ у приниженні мешканців міста в серіалі «Встигнути до 30»
Мер Коломиї звинуватив телеканал ТЕТ у приниженні мешканців міста в серіалі «Встигнути до 30»

Любу в серіалі зображено стереотипною селянкою, недалекою та дикуватою. Щоб багато не описувати — просто уявіть собі типову українку у пропагандистському російському фільмі чи серіалі. Саму Коломию теж показують чомусь селом, хоча це місто із давньою історією та здобутками в культурі, освіті й інших галузях. 

Далі — взагалі треш. Люба чомусь вживає такі суто російські слова як «греча» та «йокалемене». Має півня Петю. Тато її називає «доча». Живуть вони, до речі, у старій дерев’яній хаті та ходять у вишиванках.

Спочатку на ці химерні моменти звернули увагу користувачі соцмереж, які постили уривок з серіалу. У ньому Люба записує відео, кричить на Петю і потім запікає його з гречею. Начитавшись обурених відгуків, я сіла і собі дивитися це дійство. Можливо, думала я, люди перебільшують і просто хочуть розвести срач та захейтити й зацькувати нещасних авторів чудової комедії.

Ні. Ось мій огляд. Повірте, усе ще гірше, ніж ви думаєте. 

Там я припустила, що мешканці чудової Коломиї зберуться і напишуть якусь петицію проти цього неподобства. Але їх випередив міський голова Богдан Станіславський. Він опублікував допис на фейсбуку з ось таким радикальним рішенням:

«Від мене як від міського голови Коломийської громади вже готується офіційний лист до телеканалу ТЕТ та авторів серіалу з вимогою у якнайкоротший термін публічно перепросити за спотворення, стереотипізацію та приниження образу людини — уродженця нашого міста. Також, на мою думку, серіал має бути вилученим з інтернет-мережі та більше не транслюватись на телебаченні».

Ну і, про всяк випадок, ще раз пояснив, а що не так із серіалом «Встигнути до 30» (і з його авторами — додам я своє суб’єктивне судження):

«Повністю розділяю обурення коломиян щодо того, як у серіалі “Встигнути до 30” показали уродженку нашого міста, яку за сценарієм звуть Люба. Цей карикатурний, гротескний образ людини “з села”, побудований на найгірших традиціях зображення російською пропагандою українців, однозначно не співвідноситься з жителями Коломиї. Якщо автори серіалу вже так сильно хотіли створити персонажа з Коломиї, то необхідно було б поцікавитись специфікою та особливостями життя в нашому місті, яких у нас дійсно багато. Вони не такі примітивні, низькосортні та русифіковані, а самобутні та унікальні».

 

Що ж, чекаємо тепер на реакцію від ТЕТ. А ще якось усім мерам усіх міст у Карпатах треба зібратися і схоже звернення написати творцям серіалів «Останній москаль» та «Великі Вуйки» на «1+1». Тип паче, то один медіахолдинг Коломойського. Вже навіть якось підозріло. 

Фото: кадри з серіалу «Встигнути до 30»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
15983
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду