Спільнота
Римма Зюбіна про зйомки у фільмі «Юрик»: «Я прошу кожного, кому я зробила боляче, простити мені»

Римма Зюбіна про зйомки у фільмі «Юрик»: «Я прошу кожного, кому я зробила боляче, простити мені»

13 Вересня 2023
18674
13 Вересня 2023
11:30

Римма Зюбіна про зйомки у фільмі «Юрик»: «Я прошу кожного, кому я зробила боляче, простити мені»

18674
Акторка написала допис у фейсбуку, в якому пояснила, чому знялася в цій скандальній стрічці.
Римма Зюбіна про зйомки у фільмі «Юрик»: «Я прошу кожного, кому я зробила боляче, простити мені»
Римма Зюбіна про зйомки у фільмі «Юрик»: «Я прошу кожного, кому я зробила боляче, простити мені»

Нагадаю про «Юрика». Це фільм про хлопчика, який виїздить з окупованого Маріуполя і через всю Україну прямує до кордону, щоби зустрітися з естонськими родичами. Цю історію показали в ефірі телеканалу СТБ, виклали на ютубі й на обох платформах отримали успіх. Який, утім, тривав не так довго, бо стрічку подивилося багато маріупольців і вона їм, м'яко кажучи, не сподобалася. Здебільшого через абсолютно недостовірний показ побутових умов, який формує враження, що в окупації було не так уже й погано. Якщо ви встигли забути цей скандал — ось тут можна собі нагадати. 

Бабусю головного героя Юрика зіграла Римма Зюбіна, яка, зізнаюся, особисто для мене в цьому фільмі була наче з іншої реальності — акторка має дуже хорошу репутацію і не має звички потрапляти у скандали. Вона була однією з тих, хто відмовився зніматися у спільних із Росією проєктах ще на початку війни. У своєму дописі Зюбіна просить пробачення в тих, кому ця стрічка зробила боляче:

«Я, яка завжди наголошую на відповідальності актора за все, що він транслює зі сцени й екрана, жодним чином, ані намірами, ані думками не намагалася принизити, розтоптати, знищити пам’ять, знецінити все, що пережили маріупольці.
Не дивлячись на те, що у мене було лише 2 знімальних дні в проєкті "Юрик", я усвідомлюю свою відповідальність, бо є частиною команди.
У мене не було підстав не довіряти режисеру і продакшену, бо з "Основафільм" раніше була співпраця, і ми зняли, на мій погляд, важливий проєкт».

Римма Зюбіна пише, що отримала текст своїх сцен, зробила самопроби і одержала роль. Вона, знову ж таки не знімаючи із себе відповідальності, описує проблему залежності акторів, які зазвичай не можуть впливати ані на процес знімання, ані на результат. 

 «Ні, я не рабиня, і зніматися мене ніхто не змушував, — пише Римма Зюбіна.

 Мої колеги знають, що я завжди на майданчику висловлюю свої пропозиції щодо сценарію, хоча за контрактом нам не можна змінювати текст.

Я висловлюю своє бачення, щодо правди в кадрі, хоча це теж прописано — "актор не має права втручатися в роботу режисера і художника фільму".

Чи можу я піти з майданчика, якщо я не погоджуюсь з чимось і мене не чують?

Напевно, але я ніколи так не робила.

Я читала сценарій. Основною темою була — дитина на війні.

Від моменту прочитання сценарію до виходу фільму може відбутися багато змін, і тут вже актор не має можливості впливати на результат, бо не присутній під час монтажу. Для мене загадка, чому один канал приймає якийсь фільм, а інший викручує руки режисеру, вимагає безліч разів переробити і перемонтувати фільм».

Взагалі, акторська доля в цьому сенсі надзвичайно складна. Ті, хто перебуває за кадром, часто лишаються непоміченими, коли проєкт стає скандальним чи суперечливим. Зрештою, нерідко навіть у титрах люди просять змінити свої імена. Актори ж «паляться» найбільше. І проблема, яку описує Римма Зюбіна, обговорюється в акторському середовищі вже давно. Адже іноді їм пропонують контракти, які не просто забороняють втручатися у знімальний процес, але й обмежують поза майданчиком. Наприклад, не дозволяють ті чи інші політичні висловлювання. 

Словом, ця історія — ще одне нагадування для акторів та акторок, аби вони завжди були дуже уважними під час погодження на роль. І, вочевидь, варто активніше піднімати питання захищеності людей у цій індустрії. 


ФОТО: кадри з фільму «Юрик» та пресслужба Одеського кінофестивалю
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
18674
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду