Я не говорив про пеньюари. Сергій Марченко відповів на резонансний матеріал «Бізнес Цензора»

Я не говорив про пеньюари. Сергій Марченко відповів на резонансний матеріал «Бізнес Цензора»

1 Червня 2023
2844
1 Червня 2023
19:30

Я не говорив про пеньюари. Сергій Марченко відповів на резонансний матеріал «Бізнес Цензора»

2844
Нині в соцмережах активно обговорюють міністра фінансів Сергія Марченка. Усе через матеріал, який з’явився у виданні «Бізнес Цензор» із заголовком «"А якщо військові замовлять собі пеньюари?": Мінфін вимагає від волонтерів заплатити 19,5% зі зборів».
Я не говорив про пеньюари. Сергій Марченко відповів на резонансний матеріал «Бізнес Цензора»
Я не говорив про пеньюари. Сергій Марченко відповів на резонансний матеріал «Бізнес Цензора»

Видання пише, що Мінфін претендує на 19,5 відсотків від сум, які збирають волонтери. Авторка Тетяна Коломиченко наводить приклад зборів на FPV-дрони у межах проєкту «Люті пташки». Гроші йшли на рахунок фонду Dignitas та на монобанку співзасновника Центру підтримки аеророзвідки Ігоря Луценка. У травні на його рахунку опинилося 20 мільйонів гривень, які він перерахував на закупівлю дронів. А згодом дізнався, що мусить заплатити 4 мільйони податків. 

Далі в матеріалі йдеться не лише про податки для волонтерів, а й про перелік товарів, вартість яких не оподатковується. З того, що потрібно для армії, там є лише тепловізори. Авторка матеріалу цитує волонтерів, які стверджують, що Мінфін блокує розширення цього списку. Зокрема, є слова Любові Шипович, яка згадує фразу, почуту на зустрічі в міністерстві: «А якщо військові замовлять пеньюари?». 

Цю фразу ми бачимо в заголовку поряд із фото Сергія Марченка, отже, читачі приписали цей «жарт» саме йому і почали постити гнівні дописи в соцмережах. На це зреагував сам міністр і теж написав пост у фейсбуку.

«Фразу про “пеньюари” та будь-які інші фрази, які можуть когось образити чи знецінити, я не говорив. І прошу всі ЗМІ, які поширили таку інформацію, це врахувати і спростувати!»

 

Щодо оподаткування, то пан Марченко пише таке:

«Хочу запевнити, що жодних податків з тих товарів, які передаються ЗСУ, сплачувати не потрібно. Це діюча норма Податкового кодексу. Тут не може бути жодних інших тлумачень. Наголошую, ті волонтери, хто офіційно ведуть свою діяльність для допомоги армії, — не сплачує ЖОДНИХ податків!»

Щоправда, багатьох користувачів ці пояснення не заспокоїли, бо вимог піти у відставку — десятки. Крім цього коментатори не розуміють, що таке «офіційне волонтерство», і зауважують, що проблема в оподаткуванні не лише товарів, але й зібраних сум. А ще називають міністра «Cерьога пеньюар», і є серйозний ризик, що це прізвисько лишиться з Марченком надовго. 

Прокоментувала ситуацію і Любов Шипович:

«Сьогодні (четвер) зустрілась з міністром фінансів Сергієм Марченком. Міністр сказав, що не знав про проблему і слова своїх співробітників про "пеньюари" і "квіточки" не розділяє, волонтерам за роботу вдячний, але боїться зловживань, якщо розширити перелік товарів занадто широко. І запропонував на Кабміні винести пропозицію про визначення спецпредставника від уряду, який буде співпрацювати з волонтерами і фондами для оперативного вирішення питань і запобігання застряганню важливих для оборони документів в міністерських кабінетах. Загалом вийшло досить конструктивно, але давайте дочекаємось результатів».

Одним із висновків з цієї ситуації є чергове підтвердження того, що без «срачу» в соцмережах багато справ у нас не рушають з місця. Самі волонтери стверджують, що поки доводиться вирішувати проблеми та непорозуміння з державою саме в такий спосіб. Хоча і наголошують, що воліли б цього уникати. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2844
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду