12:17
Вівторок, 19 Грудня 2017

Російський письменник Дмитро Биков в ефірі Прямого каналу: «Щось мені підказує, що ми будемо разом»

В інтерв’ю Євгену Кисельову письменник зізнався, що хотів би повернути Радянський Союз
Російський письменник Дмитро Биков в ефірі Прямого каналу: «Щось мені підказує, що ми будемо разом»
Російський письменник Дмитро Биков в ефірі Прямого каналу: «Щось мені підказує, що ми будемо разом»

Днями гостем ефіру «Кисельов. Авторське» на Прямому каналі став російський письменник Дмитро Биков. Під фінал розмови ведучий Євген Кисельов поцікавився думкою гостя щодо майбутнього стосунків України та Росії. Це після того, як Биков заявив, що «Росія ще так просяє, що весь світ позаздрить, та через що вона має до того пройти – один бог знає».

Щодо стосунків РФ та України письменник відповів, що ці країни якимось чином будуть разом.

«Якесь абсолютно ірраціональне відчуття, з яким зараз ніхто не погодиться, мені підказує, що ми будемо разом, – заявив Биков. – А як це – я не знаю. Чому – я не знаю. Здавалося б, неможливо перейти через те, що зараз відбувається. Але, оскільки все колишнє буде скасовано, я абсолютно впевнений, що ми будемо разом. Я не знаю... Я себе тут не відчуваю на чужині. Це інша країна, але це не чужий світ, не Америка, де я себе відчуваю як нога в чоботі. Прекрасний чобіт, але все-таки нога в чоботі. А тут я на батьківщині і нічого не можу з собою вдіяти. Я в Київ їздив постійно. Я розумію, що я говорю дуже неправильні речі – вибачте мене всі! Але що ж робити, мені чомусь здається, що ми будемо разом».

Далі ведучий та гість провели паралелі між стосунками Україна-Росія та історією стосунків між Францією та Німеччиною.

«1871 – розгром, мерзота! А потім 1914, а потім 1944, а потім вони разом», – пригадали Кисельов та Биков.

«Я не скажу, що це любов, але це співіснування, – додав російський письменник. – Тут Надя Савченко колись добре сказала, що ми не будемо братами, а добрими сусідами. Мені все ж здається, ми будемо одне, а як ми будемо одне, я не знаю, я не можу це пояснити».

Одразу після цього Биков попередив, що не треба називати його імперцем. На питання Кисельова, чи справді він не імперець, письменник відповів:

«Звичайно, я не імперець! Я просто вірю, що, чим ми ближче, тим нам краще. Так, при Радянському Союзі було багато гидоти, але до такого, як зараз, не доходило. Ані до Дебальцевого, ні до Іловайську, ні до Донецька... Не доходило! І, якби мене запитали, я б вважав за краще Радянський Союз. Але, мабуть, зерно має померти. А як воно проросте – я не знаю. Для мене розпад СРСР – трагедія. Знаєте, в таблиці множення ми ж і з Путіним єдині. Так, це була геополітична трагедія – він правильно сказав. А що, це було геополітичною комедією? Ні, це був жах, відчай».

Фото: скріншот з відео

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1830
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop