Фінал «Євробачення»: смерть Верки Сердючки

Фінал «Євробачення»: смерть Верки Сердючки

13 Травня 2017
22921
13 Травня 2017
13:15

Фінал «Євробачення»: смерть Верки Сердючки

22921
Хто б не переміг на «Євробаченні-2017», цей конкурс для України стане історичним
Фінал «Євробачення»: смерть Верки Сердючки
Фінал «Євробачення»: смерть Верки Сердючки

Я не була фанаткою Верки Сердючки, і, якщо чесно, навіть дратувалася, коли чула її пісні по радіо, а особливо на тусовках у друзів. Та вчора, 12 травня, на генеральний репетиції фіналу «Євробачення-2017», відчула, що Україна втратила артиста, завдяки якому про нас знав кожен шанувальник цього конкурсу. Журналістка з Нової Зеландії, яка знає всі пісні переможців, обожнює Верку Сердючку. Під її «Лаша тумбай» вона часто готує обід для друзів. Десятки фанатів досі приходять на «Євробачення» в образі Сердючки. А недавно моя знайом-медсестра з глухого Сибіру переслала мені фото, де на корпоратив у лікарню вона перевдягнулася у Верку Сердючку.

Якщо Андрій Данилко не передумає, у фіналі відбудеться публічна смерть Верки Сердючки. Вона зі своєю «мамою» і Тімуром Мірошниченком вийдуть на малу сцену, оточену зі всіх боків глядачами. Можливо, ще й схопить свою «маму» за дупу, коли та буде їй поправляти сорочку. Скаже: «Якщо падає зірка, треба загадувати бажанння». Зніме свою зірку, покладе на підлогу – і відразу втече зі сцени лисий Андрій Данилко у вишитій сорочці. Мама підніме зірку і собі непомітно скриється. Глядач не буде розуміти, що сталося. Та відчуваватиме, що вже ніколи «Євробачення» не буде таким, як до цього з вічно молодою Веркою Сердючкою.

Якщо Сердючка попрощається, то Руслана підкреслить, що 12 років – як один день. Вчора співачка з’явилася на публіку, наче їй 18. «Знати б, що саме вона робила і в кого», –  написала моя знайома у Facebook. Руслана, звичайно, про пластичні операції мовчить, зате розказує, що не треба дотримуватися ніяких дієт, їсти все, що хочеться, це надає жіночності. Вона ж, щоб тримати себе у формі як на «Диких танцях», багато займалася у спортзалі. На фіналі вона заспіває It's Magical у 10-кілограмовій кольчузі. Буде танцювати так, що найбільша у світі сцена, як про неї кажуть учасники «Євробачення», здригатиметься. Її балет буде ще шаленішим, ніж 12 років тому на «Євробаченні-2004».

Дуже важливо, що Руслана на прес-конференції, яка транслюється на весь світ, і в приватних бліцах журналістам повторює дві речі. Перша – після Євромайдану вона вперше написала пісню. До цього часу не могла нічого писати і не давала концертів. Друга – ця пісня насамперед для хлопців, які були в АТО і готові були віддати життя за Україну. «Моя команда та я, балет і музиканти, пройшли через непрості події, але зберегли любов – сказала на прес-конференції Руслана. – Я знаю, як багато людей відчувають страждання. Я знаю, що мій виступ є дуже символічним. Знаю, що людей, які відчувають страждання, можна вилікувати любов'ю. Любов нестримна».

До речі, у цьому великим молодцем також є соліст гурту O.Torvald Женя Галич, який на прес-конференції акцентує увагу, що за участь у «Євробаченні» дякує Джамалі (завдяки її минулорічній перемозі він зберіг нерви і потрапив у фінал) та хлопцям на сході, які «забезпечують наш мир і спокій тут».

Розквіт і відчуття, що все буде добре, подарує у фіналі Джамала. Вона за цей рік стала ще чарівнішою, ніж на «Євробаченні-2016» у Стокгольмі. Якби Джа виступала з піснею I Believe in U чи «Заманили» (обидві композиції презентувала у 2017 році) у конкурсі, вона б удруге виграла. «Джамала знову найкраща», – сказали іноземні журналісти ще на першому півфіналі.

У фіналі виступлять 26 країн. Хто переможе? Я б воліла, щоб це була будь-яка інша країна, тільки не Італія. Хай переможе португалець Сальвадор Собрал з містично-красивою піснею про любов за двох Amar Pelos Dois. Хлопцеві не завадять позитивні емоції й жага до життя. У нього вада серця, до кінця року мають зробити операцію. Ведучий FM TV Володимир Бірюков розповів, що коли брав інтерв’ю в португальця, йому стало погано й довелося припинити запис.

Хай це буде представник Болгарії Крістіан Костов. Є побоювання, що 17-річного талановитого хлопця може використати Росія для політичних ігор. Та як би там не було, він привернув особливу увагу світу до Болгарії та змусив багатьох вивчити кольори національного прапора цієї країни.

Хай перемагає білоруський гурт NaviBand і відродить білоруську мову в себе на теренах. Хай перемога дістанеться представнику Норвегії –  гурту JOWST. Під їхню пісню Grab the Moment не можна всидіти на місці.

Хочеться ще з десяток країн перерахувати, які могли б претендувати на перше місце, а відповідно – право на проведення конкурсу. Наприклад, Данія, представниця якої Аня Ніссен розплакалася під час виконання Where I Am, а пізніше знову розплакалася на прес-конференції. Чи красивий дует Іллінка та Алекс Флореа з Румунії. Солістка тоді б усіх навчила співати й говорити на йодлінг.

Або Швеція, яку представляє Робін Бенгтссон із піснею I Can't Go on. Журналістки його називають Бредом Піттом і мліють від його прекрасноті (freakin’ beautiful).

Тільки не Франческо Габбані з Італії з його Occidentali's Karma. Інакше, як сказали представники «Великої п’ятірки» та України, вони щось із собою зроблять. Наприклад, Женя Галич із O.Torvald запевнив: «Якщо виграє Франческо, я зроблю на своєму обличчі татуювання його обличчя». Сам Франческо Габбані має намір у разі перемоги поголити мавпу – головного героя свого номера. Що ж тоді скажуть захисники тварин? Чергового скандалу не оминути.

До речі, Франческо Габбані з Італії на прес-конференції спілкувався італійською. Його перекладав менеджер міжнародних відносин Італійської суспільної телерадіокомпанії (RAI) Нікола Калігіор. Одна з волонтерок на прес-конфереції голосно заявила: «Якого хрена він говорить італійською?» Волонтерка, девіз якої мав би бути: допомагати та усміхатися. Прикро, що Національна суспільна телерадіокомпанія з січня вибирала волонтерів із тисячі заявок, а вибрала невиховану дівчину, яка серед сотні журналістів висловлює своє «фу».

Для людей з обмеженими можливостями на фінал знизили ціни на квитки, а під час репетицій віддали їм цілу фан-зону

Журналісти в прес-центрі

Представник Іспанії Манель Наварро в прес-центрі

Журналіст із Шотландії від початку роботи прес-центру не знімає свого національного костюма

Журналісти на генеральній репетиції востаннє мали можливість записатися біля сцени

Скрипаль з Хорватії дає інтерв'ю та грає конкурсну пісню на диктофон

Ведучі під час фіналу змінять кілька костюмів. Тепер хай скажуть дизайнери і критики тендерів, чи не вартують їхні костюми і робота під час прямих ефірів майже 1 млн гривень?

У фіналі у ролі ведучої спробує себе переможниця дитячого «Євробачення» грузинка Маріам Мамадашвілі. У 2017 Грузія приймає конкурс.

Onuka з Національним академічним оркестром народних інструментів ще раз покаже світу українські трембіти і національні строї, та як вони поєднуються з електронною музикою

У МВЦ є два сектори, які під час шоу порожні. Виявляється, що перед ними стоять колони, через які не видно сцени. До речі, сцену не видно часто і з місць, на які продають квитки. Інколи перед глядачем час від часу літатиме камера і все заступатиме.

Порядкові номери країн-учасників фіналу:

1. Israel – IMRI – I Feel Alive

2. Poland – Kasia Moś – Flashlight

3. Belarus – Naviband – Story Of My Life

4. Ausrtia – Nathan Trent – Running On Air

5. Armenia – Artsvik – Fly With Me

6. The Netherlands – OG3NE – Lights And Shadows

7. Moldova – Sunstroke Project – Hey Mamma

8. Hungary – Joci Pápai – Origo

9. Italy – Francesco Gabbani – Occidentali’s Karma

10. Denmark – Anja – Where I Am

11. Portugal – Salvador Sobral – Amar Pelos Dois

12. Azerbaijan – Dihaj – Skeletons

13. Croatia – Jacques Houdek – My Friend

14. Australia – Isaiah – Don’t Come Easy

15. Greece – Demy – This Is Love

16. Spain – Manel Navarro – Do It For Your Lover

17. Norway – JOWST – Grab The Moment

18 United Kingdom – Lucie Jones – Never Give Up On You

19. Cyprus – Hovig Song – Gravity

20. Romania – Ilinca ft. Alex Florea – Yodel It!

21. Germany – Levina – Perfect Life

22. Ukraine – O.Torvald – Time

23. Belgium – Blance – City Lights

24. Sweden – Robin Bengtsson – I Can’t Go On

25. Bulgaria – Kristian Kostov – Beautiful Mess

26. France – Alma – Requiem

Фото: Ольга Жук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
22921
Читайте також
18.05.2017 17:37
Борис Бахтєєв
для «Детектора медіа»
2 886
15.05.2017 21:40
Борис Бахтєєв
для «Детектора медіа»
2 936
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Сергій
2510 дн. тому
Шановні, ну вкрай некоректна назва матеріалу!!!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду