14:51
Четвер, 30 Жовтня 2014

Країни Балтії, Польща та Україна погодилися, що потрібен захист від російської пропаганди – Нацрада

Країни Балтії, Польща та Україна погодилися, що потрібен захист від російської пропаганди – Нацрада
Країни Балтії, Польща та Україна погодилися, що потрібен захист від російської пропаганди – Нацрада

Баланс між демократією і необхідністю захиститися від ворожої пропаганди обговорювався на міжнародній конференції «Телебачення і радіомовлення: поточні виклики», що відбулася 29 жовтня у Вільнюсі (Литва) на запрошення Литовської комісії з питань радіо і телебачення. Про це повідомляє прес-служба Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

 

Представники Литви, Латвії, Естонії, Польщі та України зібралися для обміну досвідом і поглядами щодо можливостей протидії та запобігання пропаганди з боку Російської Федерації. Від України у роботі конференції взяли участь перший заступник голови Нацради Ольга Герасим'юк та завідувач сектору міжнародних зв'язків Нацради Людмила Василенко.

 

Спікер Литовського сейму Лорета Граужінене на відкритті конференції підкреслила, що «з метою захисту демократії нам необхідно встановити чітку межу між інформацією та пропагандою».

 

За повідомленням прес-служби Нацради, на конференції йшлося про те, що в аудіовізуальній сфері пропаганда Росії щодо України, яка містить заборонену як європейським, так і національним законодавством інформацію, свідчить про те, що РФ використовує медіа, зокрема радіо і телебачення, як серйозну зброю, спрямовану на забезпечення власних доктринних амбіцій.

 

Ольга Герасим'юк розповіла на конференції про рішення судів щодо тимчасового обмеження ретрансляції окремих російських каналів у багатоканальних мережах в Україні та рішення Національної ради, спрямовані на забезпечення приведення діяльності провайдерів програмної послуги до вимог статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

 

За її словами, серед поточних завдань, які постають в Україні, на сьогодні найважливішими є впровадження суспільного телерадіомовлення, підтримка та захист програм національного виробництва, а також розвиток іномовлення. Такі кроки сприятимуть не лише посиленню інформаційної безпеки держави, а й покращенню міжнародного іміджу України.

 

Коментуючи ситуацію в Україні, голова Ради з питань електронних медіа Латвії Айнарс Дімантс підкреслив, що «країна має право на свій захист».

 

Країни Балтії також перебувають у пошуку інструментів протидії інформаційній агресії з боку Російської Федерації. Серед таких є ініціатива створення Прибалтійського каналу, який має стати альтернативою в інформуванні глядачів російською мовою про поточні події.

 

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4766
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop