Боротьба з піратами – рикошетом по кубинцях

18 Травня 2004
0
819
18 Травня 2004
16:03

Боротьба з піратами – рикошетом по кубинцях

0
819
Антипіратська кампанія у США вдарила не стільки по місцевих крадіях телеканалів, скільки по замученому комуністичною пропагандою кубинському народові.
Боротьба з піратами – рикошетом по кубинцях
Упродовж десятиліть Білий Дім плекав надії, що кубинці дивитимуться американське телебачення. А ті мріяли мати вдома супутникові тарілки, щоб дивитися мильні опери. Тепер про ці обопільні мрії можна забути. Більшість супутникових телеканалів США недавно було закодовано – ні, не Фіделем Кастро, а внаслідок американської кампанії проти піратів.

Наприклад, станція DirecTV, що розташована у Каліфорнії, замінила картки для декодерів наприкінці квітня. Її директор з громадських зв’язків Роберт Мерсер заявив агентству “Асошейтед прес”, що вони мусять відмикати усіх, хто отримує сигнал без оплати.

За іронією долі, війна з піратами вдарила не стільки по місцевих крадіях телеканалів, скільки по замученому комуністичною пропагандою кубинському народові. Тим, хто на Кубі ловив DirecTV, тепер треба купувати новий декодер, щоб дивитися інший канал – EchoStar, який поки що не закодовано. Ганс де Салас, співробітник Інституту кубино-американських досліджень Університету Майямі назвав боротьбу з піратами несподіваним дарунком режиму Кастро.

Взагалі-то Сполучені Штати ведуть пропагандистське мовлення на Острів свободи за допомогою станції Television Marti, та її передачі наполегливо глушаться Гаваною. Була спроба подати сигнал через супутник, але знову та ж проблема – потрібен окремий декодер. Такий набір на чорному ринку коштує від 700 до 1200 доларів, залежно від моделі. Для порівняння: середньостатистичний кубинець заробляє близько 20 доларів на місяць.

Американці вірять, що на Кубі є майже 10 тисяч супутникових тарілок. Ця цифра якось прозвучала у виступі Джо Оконнела, речника урядового Бюро із закордонного мовлення. Він додав, що на кожну тарілку припадає щонайменше 1-5 сімей, тобто передачі дивляться і сусіди. Піратські відеокасети з фільмами і телепрограмами можна купити на острові за 25 центів штука. Насправді, за даними “Асошейтед прес”, дуже мало кубинців мають законне право приймати супутникові програми, а поліція регулярно проводить “зачистки” й конфіскує нелегальні приймачі. Їх ховають на горищах, у водонапірних баках, за вікнами, у коробки кондиціонерів тощо.

6 травня президент США Джордж Буш пообіцяв 18 мільйонів доларів на транслювання передач TV Marti з бортів військових літаків, що літатимуть уздовж острова. Кубинська влада назвала це прологом до війни.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
спеціально для “Детектор медіа”
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
819
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду