Боротьба з піратами – рикошетом по кубинцях
Антипіратська кампанія у США вдарила не стільки по місцевих крадіях телеканалів, скільки по замученому комуністичною пропагандою кубинському народові.
Наприклад, станція DirecTV, що розташована у Каліфорнії, замінила картки для декодерів наприкінці квітня. Її директор з громадських зв’язків Роберт Мерсер заявив агентству “Асошейтед прес”, що вони мусять відмикати усіх, хто отримує сигнал без оплати.
За іронією долі, війна з піратами вдарила не стільки по місцевих крадіях телеканалів, скільки по замученому комуністичною пропагандою кубинському народові. Тим, хто на Кубі ловив DirecTV, тепер треба купувати новий декодер, щоб дивитися інший канал – EchoStar, який поки що не закодовано. Ганс де Салас, співробітник Інституту кубино-американських досліджень Університету Майямі назвав боротьбу з піратами несподіваним дарунком режиму Кастро.
Взагалі-то Сполучені Штати ведуть пропагандистське мовлення на Острів свободи за допомогою станції Television Marti, та її передачі наполегливо глушаться Гаваною. Була спроба подати сигнал через супутник, але знову та ж проблема – потрібен окремий декодер. Такий набір на чорному ринку коштує від 700 до 1200 доларів, залежно від моделі. Для порівняння: середньостатистичний кубинець заробляє близько 20 доларів на місяць.
Американці вірять, що на Кубі є майже 10 тисяч супутникових тарілок. Ця цифра якось прозвучала у виступі Джо Оконнела, речника урядового Бюро із закордонного мовлення. Він додав, що на кожну тарілку припадає щонайменше 1-5 сімей, тобто передачі дивляться і сусіди. Піратські відеокасети з фільмами і телепрограмами можна купити на острові за 25 центів штука. Насправді, за даними “Асошейтед прес”, дуже мало кубинців мають законне право приймати супутникові програми, а поліція регулярно проводить “зачистки” й конфіскує нелегальні приймачі. Їх ховають на горищах, у водонапірних баках, за вікнами, у коробки кондиціонерів тощо.
6 травня президент США Джордж Буш пообіцяв 18 мільйонів доларів на транслювання передач TV Marti з бортів військових літаків, що літатимуть уздовж острова. Кубинська влада назвала це прологом до війни.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
спеціально для “Детектор медіа”
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ