
Трьох чеських конспірологів, які не вірили у війну, привезли в Україну і зняли про це фільм
Трьох чеських конспірологів, які не вірили у війну, привезли в Україну і зняли про це фільм


Троє чеських конспірологів, які сумнівалися в реальності війни в Україні, вирушили на Донбас у межах зйомок документального фільму. Результатом поїздки став фільм «Velký vlastenecký výlet» (іронічна назва «Велика патріотична поїздка»), прем’єра якого запланована на 21 серпня. Про це пише видання Gromada.cz.
Участь у проєкті взяли двоє чоловіків і одна жінка, які зневажливо називали війну «спецоперацією» та відкрито підтримували російську позицію. Вони поширювали тези про змову медіа, сумнівалися у кількості жертв і звинувачували у всьому президента України Володимира Зеленського, лібералів і навіть Green Deal (комплексна стратегія ЄС, спрямована на досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року — ред.).
Ці троє чехів самі відгукнулися на заклик режисера Робіна Квапіла, який у соцмережах звернувся до скептиків із пропозицією побачити війну в Україні на власні очі.
Знімальна група проїхала з учасниками з Праги до Харкова та Донбасу. Під час подорожі вони спілкувалися з пораненими, відвідали масові поховання, зайшли до підземної школи у метро, де навчаються діти, та навіть потрапили під ракетні обстріли. Реакції чеських скептиків знімали на камеру.
У проєкті також брали участь безпековий аналітик Петр Пойман, психіатр Петр Пьоте та перекладачка Луція Ржегоржікова, яка раніше очолювала Чеський центр у Києві. Зйомки координували із чеським МВС і Службою безпеки України.
Як повідомляє Gromada.cz, документальний фільм покликаний показати людям, які досі заперечують агресію Росії, чим обертається ця війна для українців і чому подібна загроза може виникнути будь-де — навіть у Чехії.
Нагадаємо, недавно в Ірпені відзняли кадри фільму-розслідування для Netflix про війну Росії проти України. Головними героями стали мешканці модульного містечка, які втратили свої домівки в результаті наступу російської армії.
Фото: Stanislav Krupař / Punk Film
