
Кінокритик і журналіст Ярослав Підгора-Гвяздовський демобілізувався
Кінокритик і журналіст Ярослав Підгора-Гвяздовський демобілізувався


Кінокритик, автор «Детектора медіа» Ярослав Підгора-Гвяздовський, який мобілізувався у перший день повномасштабного російського вторгнення, звільнився з лав Збройних сил України. Про це він написав у дописі на своїй сторінці у фейсбуці.
«Я повернувся. Офіційно звільнений із ЗСУ. Трохи поламаний, дещо пом'ятий, але живий. На відміну від тих 11 побратимів, яких за майже 3.5 роки я поховав. Стан дивний, і навіть важко описати наскільки, і це важко мені, хто за словом в кишеню не лізе, тобто стан дуже дивний», — йдеться в дописі вже колишнього військовослужбовця.
Ярослав Підгора-Гвяздовський також повідомив, що для звільнення з військової служби були причини.
«Очевидно, звільнявся не просто так, не через вибрики, не егоїстично. Були підстави, ситуації, не (тільки) свої потреби, (хвороби) і дивне Боже провидіння… Як бути й що робити? Я знаю, що я вмію, як кінокритик і знаю, що я хочу, як сценарист. Побачене за минулі роки може і, певно, мусить вилитися в сценарій до фільму… Варто згадати і увічнити – принаймні в метафорах, якщо не називати по імені-прізвищу — багатьох людей, гідних доброго слова або пекельних мук», — додав він.
«Детектор медіа» звернувся за коментарем до Ярослава Підгори-Гвяздовського й очікує на відповідь.
Нагадаємо, Ярослав Підгора-Гвяздовський – кіножурналіст, кінокритик, член Спілки кінокритиків України, Української кіноакадемії.
Він багато років пише про сучасний український і світовий кінематограф, зокрема написав понад двісті матеріалів для «Детектора медіа». З 2014 року був пресаташе Державного агентства України з питань кіно, а пізніше входив до складу Експертної комісії.
Ярослав сам написав сценарій фільму. Він називається «Ключі від пекла і від раю». Цей проєкт виграв конкурс Українського культурного фонду в категорії «Розвиток кінопроєкту» та отримав понад 400 тисяч гривень державної підтримки.
У перший день великої війни кінокритик пішов захищати Україну, а згодом став пресофіцером однієї з бригад української армії.
Читайте також:
Фото: Ярослав Підгора-Гвяздовський / фейсбук

