Українська служба «Голосу Америки» відзначила 75-річчя

Українська служба «Голосу Америки» відзначила 75-річчя

13 Грудня 2024
265
13 Грудня 2024
19:23

Українська служба «Голосу Америки» відзначила 75-річчя

265
Перший ефір радіо «Голос Америки» українською мовою відбувся 12 грудня 1949 року об 11 годині ранку за нью-йоркським часом.
Українська служба «Голосу Америки» відзначила 75-річчя
Українська служба «Голосу Америки» відзначила 75-річчя

Українська служба «Голосу Америки» 12 липня відзначила 75-річчя з початку мовлення. На сайті видання опублікували матеріал про історію служби. 

Перший ефір радіо «Голос Америки» українською мовою відбувся 12 грудня 1949 року об 11 годині ранку за нью-йоркським часом.  Першим керівником української редакції став Никифор Григоріїв. На початку колектив складався з 9 осіб. Завданням української редакції було «чесно розповідати про події в США і світі та про події в Україні, які приховувала радянська влада».

«Головне завдання "Голосу Америки Українською", як і будь-якої іншої служби, — надавати чіткі, вичерпні та збалансовані новини, дотримуючись кращих журналістських практик. Попри те, що "Голос Америки" є частиною уряду США, він ніколи не виступав спікером чи промоутером уряду. Перша програма проголосила девіз мовної станції: “Ми розповімо вам правду”», — зауважили в матеріалі.

Наприкінці 1970-х років команда служби сягнула понад 40 осіб. У 1990-му відкрили кореспондентський пункт у Києві, а у 1993 році українська служба першою серед редакцій «Голосу Америки» розпочала телевізійне мовлення. У грудні 2008 року «Голос Америки» припинив радіомовлення українською. 

У 2014-2015 роках українська служба запустила щотижневе шоу «Прайм-тайм з Мирославою Гонгадзе» та 5-хвилинний випуск новин російською, орієнтований на російськомовне населення на сході України та в Криму, «Студія Вашингтон». Служба протидіяла російській пропаганді та готувала матеріали, що демаскують кремлівську дезінформацію.

Наприкінці 2021 року «Голос Америки» вже мав 50 телевізійних партнерів в Україні, які ретранслювали його програми.

У перші тижні повномасштабної війни Росії проти України служба більш ніж подвоїла свій телевізійний продукт, загалом випускаючи 5,4 години телепрограм на тиждень без збільшення персоналу. Служба подвоїла тривалість шоу «Час-Тайм» та додала щоденну новинну телепрограму «Брифінг».

Також «Голос Америки» почав випускати спецвипуски зі синхронним перекладом важливих подій зі США та ефірних дискусій. Ці програми ретранслюють десятки українських партнерів «Голосу Америки» в ефірі та на цифрових платформах.

Зараз українська служба «Голосу Америки» також робить акцент на своїх прямих телевізійних включеннях в українські медіа та вкладає більше зусиль у розвиток цифрових платформ. Зокрема, служба посилила свою вебкоманду та запустила сторінки в Telegram, Threads, Viber та WhatsApp.

«Війна Росії проти України підвищила попит на контент, пов’язаним з подіями в Україні. Служба розвинула мережу місцевих стрингерів в Україні, що дозволило створювати ексклюзивні відео та інтерв’ю, які, крім українською, виходять англійською та багатьма іншими мовами "Голосу Америки", інформуючи людей по всьому світу про війну Росії проти України», — додали в українській службі «Голосу Америки».

«Детектор медіа» звернувся до керівника української служби «Голосу Америки» Руслана Петрички по коментар про роботу команди під час повномасштабної війни Росії проти України та очікує на його відповідь.

Фото: «Голос Америки Українською»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
265
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду