16:23
Понеділок, 23 Листопада 2020

1 грудня Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів набере чинності

663
Україна стала десятою країною, що її ратифікувала, і це запускає конвенцію в дію.
1 грудня Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів набере чинності
1 грудня Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів набере чинності

1 грудня набере чинності Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів (Тромська конвенція). Про це повідомив заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко 23 листопада під час онлайн-форуму «Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса», організованого Коаліцією «Реанімаційний пакет реформ».

Тарас Шевченко назвав ратифікацію Україною цього документа одним з найважливіших цьогорічних досягнень у медійній реформі. Він зауважив, що робота над її ратифікацією залишилася «невиконаною та проваленою» Верховною Радою минулого скликання.

Заступник директора Центру демократії та верховенства права Ігор Розкладай теж наголосив на важливості цього документа: «Це вперше в медійному законодавстві, коли Україна щось експортує, а не лише імпортує».

Саме завдяки зусиллям України Тромська конвенція отримала мінімальні 10 ратифікацій країнами-членами Ради Європи, а отже, набере чинності 1 грудня 2020 року, наголошують автори розділу «Медіареформа» на сайті UAReforms. Представники України стануть співзасновниками та членами міжнародних консультативних органів з напрацювання найкращих практик з питань доступу до публічної інформації.

Нагадаємо, 20 травня Верховна Рада ратифікувала Конвенцію Ради Європи про доступ до офіційних документів, ухвалену 18 червня 2009 року у м. Тромсе. Цим документом держави визнають право на доступ до інформації та погоджуються забезпечувати таке право і співпрацювати у сфері доступу. Україна стала десятою країною, яка ратифікувала Конвенцію та, відповідно, введе її в дію.

Представники громадянського суспільства підтримували ратифікацію Конвенції з 2018 року. Спочатку низка громадських організацій направили відповідне звернення до Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції. У січні 2020 року Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України закликала підтримати ратифікацію Конвенції.

Фото надані РПР

Читайте також
Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами у нашому телеграм-каналі "Що там у ГО?". 

Якщо хочете бути в курсі головних новин про життя громадянського суспільства в Україні, підписуйтесь на нашу розсилку. Пишемо раз на тиждень і без спаму.
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
663
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду