14:28
Четвер, 21 Березня 2019

Більше половини українців перестануть читати медіа, яке просуває ксенофобію та антидемократичні меседжі – опитування КМІС

Ксенофобія та антидемократичні меседжі, з одного боку, а з іншого – підтримка легалізації легких наркотиків і проституції, підтримка ЛГБТ-спільноти – це основні причини, чому українці можуть перестати споживати конкретний засіб масової інформації.
Більше половини українців перестануть читати медіа, яке просуває ксенофобію та антидемократичні меседжі – опитування КМІС
Більше половини українців перестануть читати медіа, яке просуває ксенофобію та антидемократичні меседжі – опитування КМІС

Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного опитування «Джерела інформації, медіаграмотність та російська пропаганда», проведеного Київським міжнародним інститутом соціології в лютому 2019 року на замовлення ГО «Детектор медіа», які були презентовані 21 березня.

Найменше респондентів готові продовжити користуватися ЗМІ, якщо вони просуватимуть антидемократичні меседжі (3,5% продовжать проти 73%, які перестануть) чи ксенофобські заяви (3% проти 70%), будуть виступати за легалізацію легких наркотиків, проституції (6% продовжать проти 76%, які перестануть) або на підтримку ЛГБТ-спільноти (6% проти 55%).

У випадку підтримки засобом масової інформації мігрантів 25% українців продовжать користуватися цим медіа, а 34% – перестануть; підтримки цензури – 22% проти 48%; підтримки обмеження доступу до російських ЗМІ і сайтів – 19% проти 50,5%.

При цьому 30% українців будуть обирати медіа передусім з огляду на якість контенту, а 28% – якщо медіа близьке їм за поглядами.

Всеукраїнське соціологічне опитування проводилося Київським міжнародним інститутом соціології у лютому 2019 року на замовлення ГО «Детектор медіа» та за фінансової підтримки Міністерства іноземних справ Данії («Даніда»). Аналогічне дослідження з подібним опитувальником проводилося на замовлення ГО «Детектор медіа» у лютому 2018 року.

Опитування проводилося методом особистих інтерв’ю з використанням планшетів у домогосподарствах проживання респондентів. Польовий етап дослідження тривав з 9 по 20 лютого 2019 року. Загалом у рамках дослідження було проведено 2042 інтерв’ю з респондентами, які проживають у 110 населених пунктах України.

Вибірка репрезентативна для дорослого населення, яке постійно проживає на території України, не проходить військову службу і не перебуває у в’язницях або медичних закладах (лікарнях, медичних інтернатах). До вибірки не включалися території, які тимчасово не контролюються владою України, – АР Крим, окремі райони Донецької і Луганської областей.

Статистична похибка не перевищує:

  • 3.3% для показників, близьких до 50%,
  • 2.8% для показників, близьких до 25 або 75%,
  • 2.0% для показників, близьких до 12 або 88%,
  • 1.4% для показників, близьких до 5 або 95%,
  • 0.7% для показників, близьких до 1 або 99%.

Переглянути повне дослідження можна тут.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
268
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop