12:45
П'ятниця, 15 Березня 2019

Громадські організації закликають відкликати законопроект про кримінальну відповідальність за поширення недостовірної інформації

Коаліція «За вільний інтернет» оприлюднила заяву, в якій закликає нардепа Лапіна відкликати законопроект № 10139 про кримінальну відповідальність за навмисне чи випадкове поширення недостовірної інформації у ЗМІ та інтернеті, а інших депутатів - не голосувати за нього. Заяву підтримали 15 громадських організацій.
Громадські організації закликають відкликати законопроект про кримінальну відповідальність за поширення недостовірної інформації
Громадські організації закликають відкликати законопроект про кримінальну відповідальність за поширення недостовірної інформації

Законопроект №10139 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання розповсюдженню недостовірних відомостей у засобах масової інформації» зареєстрував 12 березня депутат від «Народного форнту» Ігор Лапін.

Новий законопроект пропонує встановити кримінальну відповідальність за поширення недостовірних відомостей у ЗМІ та інтернеті, незалежно від того, свідомо чи ненавмисно поширено таку інформацію. 

Юристи Коаліції проаналізували законопроект. Вони вважають, що подібні законодавчі ініціативи можуть слугувати небезпечним інструментом для цензури та тиску на незалежні медіа. Навіть загроза бути притягнутим до кримінальної відповідальності створює «охолоджувальний ефект» для поширення суспільно важливої інформації, адже будь-яке розслідування про зловживання чи корупцію від початку міститиме ризик отримати у відповідь заяву про злочин.

У заяві також зазначається, що передбачене блокування інформаційних ресурсів, особливо під час виборів, суперечитиме праву громадян отримувати та поширювати суспільно важливу інформацію та слугуватиме інструментом цензурування політичної дискусії.

Організація закликає ініціатора законопроекту, народного депутата Ігоря Лапіна -  відкликати проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання розповсюдженню недостовірних відомостей у засобах масової інформації» № 10139; народних депутатів України – не голосувати за включення Проекту Закону № 10139 до порядку денного сесії Верховної Ради України.

Заяву підписали учасники Коаліції «За вільний Інтернет»: громадські організації «Платформа прав людини», «Лабораторія цифрової безпеки», «Центр прав людини «Зміна»», «Кримська правозахисна група», «Центр громадянських свобод», Представництво Freedom House в Україні, Микола Костинян. А також громадські організації Інститут розвитку регіональної преси, Інститут масової інформації, «Громадське телебачення», «Детектор медіа», «Донецький інститут інформації», Центр демократії та верховенства права, Український інститут медіа та комунікації, Ресурсний центр ГУРТ.

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
551
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop