14:30
Четвер, 14 Березня 2019

Держдеп США нагадав про відсутність прогресу в розслідуванні вбивства Шеремета

У звіті Бюро з питань демократії, прав людини і праці Державного ддепартаменту США стосовно дотримання прав людини в Україні за 2018 рік вказано про відсутність прогресу в розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета.
Держдеп США нагадав про відсутність прогресу в розслідуванні вбивства Шеремета
Держдеп США нагадав про відсутність прогресу в розслідуванні вбивства Шеремета

Про це пише «Українська правда».

Правозахисники та спостерігачі за дотриманням свободи преси висловили занепокоєння щодо відсутності прогресу в офіційному розслідуванні, що, на їхню думку, свідчить про перешкоджання на високому рівні або некомпетентність у розслідуванні.

«Протягом року жодна людина не була арештована у зв'язку з вбивством видатного білорусько-російського журналіста Павла Шеремета 2016 року. 2 серпня родина Шеремета подала до суду на генерального прокурора, скаржачись на бездіяльність ГПУ щодо справи», – йдеться в документі.

При цьому, автори звіту нагадують, що незалежні журналістські розслідування виявили деталі, яких слідство не помітило.

Нагадаємо, Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Убивство кваліфіковане прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб». Слідство наразі не встановило ані вбивць, ані замовників злочину.

У липні 2017 року Держдеп США закликав українську владу зробити все можливе для того, щоб знайти винних у вбивстві журналіста Павла Шеремета.

До другої річниці загибелі Шеремета медійні та правозахисні організації виступили із заявою, в якій вимагають публічного звіту від правоохоронців про розслідування вбивства журналіста.

Також Представництво ЄС в Україні заявило, що очікує від української влади проведення прозорого розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета та притягнення винних до відповідальності.

У ГПУ заявили, що слідчі провели 20 експертиз у рамках розслідування вбивства Шеремета. За словами першого заступника голови Нацполіції В'ячеслава Аброськіна, слідство «встановило особу, яка може бути причетна до вбивства журналіста Павла Шеремета, але поки її не ідентифікувало».

Як писав «Детектор медіа», 12 серпня цього року Нацполіція заявила, що розголошення додаткових відомостей про розслідування у справі вбивства журналіста Павла Шеремета може негативно вплинути на його результати.

Також у серпні Юрій Луценко заявляв, що слідство має інформацію, яка, ймовірно, виведе на виконавців та замовників вбивства журналіста Павла Шеремета.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
250
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop