17:05 / 19 Квітня 2019
12:25
П'ятниця, 30 Листопада 2018

КЖЕ винесла публічний осуд сайту «Перший кабельний»

Комісія журналістської етики вважає, що сайт «Перший кабельний» (Закарпаття) порушив шість статей Кодексу етики українського журналіста у публікації «Акція-провокація в Ужгороді з облиттям фарбою – це замовне шоу для мас-медіа»
КЖЕ винесла публічний осуд сайту «Перший кабельний»
КЖЕ винесла публічний осуд сайту «Перший кабельний»

Про це повідомляється на сайті КЖЕ.

26 квітня 2018 року регіональний представник Інституту масової інформації у Закарпатській області Ярослав Гулан,  журналістка сайту «Про Захід» Лариса Романюк, та журналістка сайту «Закарпатський Кореспондент» Ольга Беца  звернулись до Комісії з журналістської етики (Комісія) з приводу публікації «Акція-провокація в Ужгороді з облиттям фарбою – це замовне шоу для мас-медіа», розміщеної на сайті телеканалу «Перший кабельний» 9 березня 2018 року.

Скаржники вважають, що у матеріалі було оприлюднено неперевірену інформацію про одну із учасниць акції на підтримку прав жінок, що відбулася в Ужгороді 8 березня 2018 року. Зокрема, у матеріалі сказано, що громадянка Наталія Касим є організаторкою акції в Ужгороді, а також те, що дана акція була замовною, а сама пані Касим безпосередньо отримала за організацію фінансову винагороду. Крім цього у матеріалі оприлюднено фото неповнолітніх дітей Наталії Касим, а також вказані дані про її сексуальну орієнтацію – без її згоди. На думку скаржників, публікація порушує Статтю 3 Кодексу етики українського журналіста, відповідно до якої журналіст має з повагою ставитися до приватного життя людини.

Розглянувши зміст скарги та проаналізувавши публікацію, Комісія дійшла висновку, що було допущено порушення низки статей Кодексу етики українського журналіста (Кодексу), а саме:

  • Порушення статей 3 та 18  Кодексу, відповідно до яких журналіст має з повагою ставитися до приватного життя людини та бути особливо відповідальними при висвітленні питань, пов’язаних із дітьми.
  • Порушення статей 6 та 9 Кодексу. Відповідно до етичних вимог, журналісти зобов’язані надавати громадськості повну та об’єктивну інформацію, що ґрунтується на перевірених повідомленнях. Неприпустимим є розповсюдження інформації, що містить упередженість чи необґрунтовані звинувачення.
  • Порушення статті 10 Кодексу: У публікації порушено принцип збалансованості, адже не представлено точок зору усіх учасників конфлікту. Власне, у публікації наведена лише позиція однієї особи – Андрія Німця, тоді як коментарів інших осіб – Наталії Касим, Олександра Пересоляка та Анастасії Бачинської, щодо яких звучать звинувачення у матеріалі, не представлено. Таким чином, у матеріалі не забезпечено всебічність та безсторонність висвітлення події.
  • Порушення статті 15 Кодексу. Відповідно до цієї статті забороняється будь-яка дискримінація через стать, мову, расу чи інші ознаки. Журналісти не повинні вказувати на певні ознаки особи, крім тих випадків, коли ця інформація є неодмінною складовою матеріалу, та зобов’язані уникати вживання образливих висловів чи ненормативної лексики.

«Зважаючи на серйозність та свідомий характер допущених порушень, Комісія виносить публічний осуд», йдеться у висновку КЖЕ.

Нагадаємо, у лютому 2018 року КЖЕ прийняла рішення про публічний осуд головної редакторки газети «Чортківський вісник» Мар'яни Полянської за публікацію «Жиди чи євреї».

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
500
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop