18:30
П'ятниця, 16 Листопада 2018

«Вікна-новини» покажуть спецпроект до Дня пам'яті жертв Голодомору

З 19 по 23 листопада до Дня пам'яті жертв Голодомору програма «Вікна-новини» на СТБ покаже цикл сюжетів «Людяність в нелюдяні часи» кореспондента Ірини Стороженко.
«Вікна-новини» покажуть спецпроект до Дня пам'яті жертв Голодомору
«Вікна-новини» покажуть спецпроект до Дня пам'яті жертв Голодомору

Про це повідомляє прес-служба СТБ.

Телеглядачі побачать п'ятисерійний спецпроект про благодійників, які рятували життя за часів Голодомору 1932–33 рр.

«Свідки цієї трагедії - це люди, які змогли вижити. І за їхнім порятунком майже завжди є рятівник. Уявіть собі, коли від голоду вимирали цілі родини, коли, доходячи до останньої межі, голодні люди їли одне одного, коли ламалися фізично і психічно, були і ті, що вистояли: не втратили людської подоби, благородства та головне - людяності», - зазначила автор спецпроекту Ірина Стороженко.

У 2009 році про про таких людей вийшла ціла книга Інституту національної пам'яті «Людяність в нелюдяні часи». З цієї книги командою «Вікна-новини» було вибрано 5 історій порятунку за часів Голодомору. Вони й будуть показані в новому спецпроекті.

«Для мене цей спецпроект став ще й особистим поштовхом відшукати також людей, причетних до порятунку мого дідуся. Від голоду померли моя прабабуся Марфа та прадідусь Матвій. Моє коріння по батьковій лінії зі Сквири на Київщині. Коли в 32-му році там почався голод, червоноармійці оточили місто, щоб не випускати втікачів. В родині було два сини –16-річний Конон (мій дідусь) та його 14-річний брат Микола. Після розкуркулення в них не лишилося нічого. Єдина цінна річ вдома – кожух. Батьки віддали дідові все, що мали, і сказали тікати. Він чкурнув вночі через ліс до залізниці, а там застрибнув на товарний потяг, на якому доїхав до Дніпродзержинська (Кам'янське). Там повним ходом йшла індустріалізація – будувалися промислові гіганти, і він потрапив на завод «Дніпроазот», таким чином врятувався. Там зустрів мою бабусю, вже там народився мій батько, а згодом і я. Вдячність – це головна емоція цього циклу», – пояснила Ірина Стороженко.

Спецпроект «Людяність в нелюдяні часи» вихожитиме у випусках програми «Вікна-новини» з 19 по 23 листопада о 17:30 і 22.00 на СТБ.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
509
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop