18:41
Четвер, 4 Жовтня 2018

Посол України в Польщі назвав публікацію інтерв'ю з Пушиліним «зловживанням свободою слова і принципами журналістської етики»

Андрій Дещиця надіслав листа головному редактору видання Rzeczpospolita через опубліковане у ньому інтерв'ю з одним із керівників «ДНР» Денисом Пушиліним.
Посол України в Польщі назвав публікацію інтерв'ю з Пушиліним «зловживанням свободою слова і принципами журналістської етики»
Посол України в Польщі назвав публікацію інтерв'ю з Пушиліним «зловживанням свободою слова і принципами журналістської етики»

Фотографію листа посол опублікував на своїй сторінці у Facebook.

«З великим занепокоєнням і розчаруванням я сприйняв інтерв'ю на шпальтах авторитетної і поважної газети Rzeczpospolita авторства Руслана Шошина з поплічником російських злочинців міжнародного масштабу, "лідером" терористичної організації "донецька народна республіка" Денисом Пушиліним», - перекладає лист Дещиці «Укрінформ».

За його словами, «неприйнятним» є факт надання на шпальтах видання місця для пропагування людині, яка відповідає за порушення територіальної цілісності і суверенітету України, а також бере особисту участь в російській агресії й окупації частини української території.

Як наголосив Дещиця, «послідовне і брутальне порушення Росією міжнародного права вимагає рішучого спротиву, а не інформаційної підтримки».

Він констатував, що не може погодитися з тим, що «впливове польське видання дає можливість представнику злочинної ідеології поширювати думку, яка підтримує і намагається легалізувати окупацію і зміну державних кордонів силою».

«Публікація цього інтерв’ю шкодить не лише іміджу газети, а й Польщі»,- додав посол.

Дипломат також звернув увагу, що своїм завданням як непостійний член Радбезу ООН Польща обрала дії щодо дотримання міжнародного права. Зокрема, і під час виступу на Генасамблеї ООН 26 вересня президент Польщі Анджей Дуда сказав, що жодне порушення міжнародного права не може бути виправдане різними «перекрученими словесними визначеннями».

«Сприймаю опубліковане вами інтерв'ю саме як зловживання свободою слова і принципами журналістської етики», - наголосив у листі Дещиця.

На його думку, публікація цього інтерв’ю є «неприхильним і болючим жестом» з боку видання щодо України і українського народу, адже «ціною власного життя українці сьогодні захищають не лише власний суверенітет, але й безпеку Польщі й усієї Європи».

Як повідомляв «Детектор медіа», 4 жовтня польська газета Rzeczpospolita опублікувала інтерв’ю з Пушиліним, де на початок винесли його сподівання, «що Мінські домовленості будуть дотримуватись». Хоча на 11 жовтня так звана «народна рада ДНР» призначила вибори очільника самопроголошеної «республіки», що суперечить Мінським домовленостям. У матеріалі взагалі не подається позиція української сторони, не згадується про докази присутності на Донбасі російських військових і техніки, не подано ширшого контексту, який забезпечує повноту та збалансованість викладеної інформації.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
795
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop