12:22
Понеділок, 21 Травня 2018

У Житомирі засекретили від журналістів інформацію про пенсії понад 100 тис грн на рік

У Головному Управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області журналістові видання «20 хвилин» Тарасу Боросовському відмовилися надати на інформаційний запит прізвища пенсіонерів, яким сума нарахування з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2017 року становить або ж перевищує 100 тисяч гривень.
У Житомирі засекретили від журналістів інформацію про пенсії понад 100 тис грн на рік
У Житомирі засекретили від журналістів інформацію про пенсії понад 100 тис грн на рік

Про це повідомляє «Доступ до правди».  

Журналіст також просив надати інформацію про структуру виплат- складових нарахувань за статтями, в тому числі розміру пенсії, розміру основних та додаткових доплат, особливих доплат, надбавок та підвищень до пенсії, спеціальних пенсій тощо по кожному отримувачу.

У ПФУ відмову аргументували конфіденційністю, зазначивши, що конфіденційна інформація має поширюватися лише за згодою особи.

На думку юриста Олександра Бурмагіна, ГО «Платформа прав людини», в цьому випадку йдеться про порушення законодавства.

«Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно», - зазначає пан Бурмагін.

Додатковим аргументом щодо відкритості є суспільна значущість цієї інформації.

Тарас Боровський звернувся до ГО «Платформа прав людини» по юридичну допомогу. Рада ППЛ підтримала це звернення у частині складання судового позову.

Юридична підтримка надається в рамках  проекту «Ефективний юридичний захист свободи слова в Україні» за підтримки Media Legal Defence Initiative.

Як повідомляв «Детектор медіа», нещодавно Донецька ОДА надала відповідь на запит щодо зарплат своїх співробітників після скарги губернатору та омбудсмену.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
333
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop