16:31
П'ятниця, 27 Квітня 2018

КЖЕ визнала заголовок тернопільського інтернет-видання «яскравим прикладом сексизму»

Члени Комісії з журналістської етики заявили про порушення тернопільською інтернет-газетою «ПРОВСЕ» статті 15 Кодексу етики українського журналіста.
КЖЕ визнала заголовок тернопільського інтернет-видання «яскравим прикладом сексизму»
КЖЕ визнала заголовок тернопільського інтернет-видання «яскравим прикладом сексизму»

Про це йдеться в тексті рішення, оприлюдненого на сайті КЖЕ.   

25 січня 2018 року до Комісії з журналістської етики звернулася Марія Дмітрієва зі скаргою на тернопільську інтернет-газету «ПРОВСЕ», а саме на публікацію «Довгоногих журналісток запрошують обслужити імідж поліцейських», назва якої, за словами скаржниці, безпідставно сексуалізує новину.

Члени Комісії з журналістської етики переглянули та дослідили наданий для ознайомлення матеріал за посиланням.

Комісія зазначає, що заголовок матеріалу «Довгоногих журналісток запрошують обслужити імідж поліцейських», що вийшов у тернопільській інтернет-газеті «ПРОВСЕ», містить дискримінацію за статтю, оскільки слово «обслужити» може трактуватися з сексуальним підтекстом. Окрім цього, акцентується увага на фізіологічних особливостях журналісток (довгоногих), що є неприпустимим.

Такий заголовок є яскравим прикладом сексизму, оскільки нав’язується упереджена думка про жінок, що супроводжується їх дискримінацією, а також певна інституціональна практика, що виражається в тому, що жінкам нав’язується підлегле становище, йдеться в рішенні КЖЕ.

Дискримінація є неприпустимою в журналістиці згідно з положеннями Кодексу етики українського журналіста (Стаття 15. Ніхто не може бути дискримінований через свою стать, мову, расу, релігію, національне, регіональне чи соціальне походження або політичні уподобання. Вказувати на відповідні ознаки особи (групи людей) слід лише у випадках, коли ця інформація є неодмінною складовою матеріалу), Декларації принципів поведінки журналістів, міжнародних принципів журналістської етики, Кодексу професійної етики США Товариства професійних журналістів (SPJ).

Окрім цього, у новині «Довгоногих журналісток запрошують обслужити імідж поліцейських» містяться і інші порушення журналістської етики, а саме достовірність, що є основоположним стандартом у журналістиці.

Комісія з журналістської етики наголошує на важливості уникнення будь-яких форм дискримінацій в матеріалах, у тому числі неможливості використання безпідставної сексуалізації новинних матеріалів та гендерної дискримінації у матеріалах. Також важливим є дотримання відповідності заголовку до публікованого матеріалу, що не фальсифікує сам зміст публікації.

Читайте також

Як повідомляв «Детектор медіа», в грудні 2017 року Комісія з журналістської етики оприлюднила експертний висновок щодо сюжету «ТСН. Тиждень» «День секретарів: помічниці впливових політиків поділились невідомими фактами життя своїх шефів», в якому сюжет визнано сексистським, «адже у ньому представлено стереотипні ролі жінок і чоловіків у політиці».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
900
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду