17:30
Четвер, 26 Квітня 2018

ЗМІ зазнають нових загроз і перебувають під тиском у всьому світі - Freedom House

Але про Україну в своєму короткому звіті аналітики Freedom House не згадали.
ЗМІ зазнають нових загроз і перебувають під тиском у всьому світі - Freedom House
ЗМІ зазнають нових загроз і перебувають під тиском у всьому світі - Freedom House

Засоби зазнають нових загроз і перебувають під тиском у всьому світі: як у демократичних країнах, так і там, де влада є авторитарною. Про це ідеться в аналізі, який неурядова організація Freedom House оприлюднює до Всесвітнього дня свободи преси 3 травня, передає «Голос Америки».

За даними дослідників, у Росії уряд продовжив спроби управління інтернетом, схваливши нове законодавство про заборону сервісів VPN, які можуть використовуватися для обходу цензури. У Freedom House також вказують на закон, який вимагає ідентифікації користувачів месенджерів та інших сервісів.

Повідомляється, що в Угорщині багаті бізнесмени, пов’язані з владною партією «Фідес», придбали більшість незалежних ЗМІ, включно з провідним онлайн-виданням та регіональними газетами. Ці дії відбулися без заперечень органу з питань конкуренції або ради з питань засобів інформації, відзначають дослідники.

У аналізі зазначено також, що у США використання президентом Трампом загрозливої риторики і його неодноразові невдоволення конкретними журналістами та виданнями підривають довіру суспільства до базованої на фактах журналістики. Водночас медіа-організації та незалежні журналісти підтримують надійне висвітлення тем, що становлять громадський інтерес, розслідують можливі зловживання, відзначає Freedom House.

Серед загроз, які постають перед засобами інформації в 2018 році, Freedom House вказує, що «режим на Кубі може посилити придушення незалежності журналістики, щоб послабити критику».

Дослідники також відзначають, що «владна партія Польщі перейшла до контролю над пресою та змогла скоротити іноземну власність у спробі заморозити більш незалежні голоси».

«Новий уряд Узбекистану зробив обнадійливі кроки у напрямку більшої відкритості, але справжній відхід від жорсткого авторитарного правління можливий лише в тому разі, якщо засоби інформації отримають редакційну незалежність та вільне інформування про зловживання», – ідеться в аналізі.

Про Україну в цьому короткому звіті аналітики Freedom House не згадали.

Раніше у Freedom House відзначили, що у 2018 році в Україні вперше з часу революції 2014 року спостерігається спад показників демократичних процесів.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
277
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop