18:30
Середа, 25 Квітня 2018

У Києві суд визнав публічною інформацію про платні послуги в школах, а самі заклади - її розпорядниками

Суд розглядав справу, у якій директор гімназії «Київська Русь» не надала інформацію щодо платних освітніх та інших послуг у гімназії. У відповідь заявнику було повідомлено, що гімназія не є розпорядником публічної інформації.
У Києві суд визнав публічною інформацію про платні послуги в школах, а самі заклади - її розпорядниками
У Києві суд визнав публічною інформацію про платні послуги в школах, а самі заклади - її розпорядниками

Інформація про платні та інші послуги, які надаються загальноосвітнім навчально-виховним закладом, є суспільно необхідною інформацією, а заклад є розпорядником цієї інформації відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Про це йдеться у постанові Дарницького районного суду Києва від 16 березня 2018 року, передає «Доступ до правди».

Зазначається, що у даній справі директор гімназії «Київська Русь» не надала інформацію щодо платних освітніх та інших послуг у гімназії. У відповідь заявнику було повідомлено, що гімназія не є розпорядником публічної інформації.

За таку відмову суд притягнув директора гімназії «Київська Русь» до адміністративної відповідальності та стягнув штраф у сумі 425 грн. Крім того, правопорушник має виплатити судовий збір в розмірі 352,40 грн.

Свої висновки суд обґрунтовував тим, що гімназія створена органом місцевого самоврядування на основі комунального майна для задоволення потреб територіальної громади і є комунальним навчальним закладом, який створений та фінансується з бюджету територіальної громади Києва.

Доступ громадськості до інформації про платні та інші послуги, які надаються гімназією, дозволяє ознайомитись із напрямками діяльності гімназії, правом та можливістю користування відповідними послугами широким колом учнів, їхніми батьками, а також перевірити дотримання вимог Закону України «Про освіту» та інших нормативних актів в сфері надання освітніх послуг, обґрунтованості розміру оплати за послуги.

Публічність цієї інформації є важливою для обізнаності громадськості щодо діяльності гімназії, яка утворена органом місцевого самоврядування, зазначено в постанові.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Комітет свободи слова рекомендує парламенту ухвалити законопроект про покращення доступу до публічної інформації. Законопроект має на меті суттєво зменшити судовий збір при поданні позовів щодо реалізації права на доступ до публічної інформації, а також установити нульову ставку авансового внеску за примусове виконання судового рішення у таких справах.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
415
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop