16:50
Четвер, 12 Квітня 2018

Моніторингова місія МІП на Донбасі проаналізувала покриття українських мовників у 12 прифронтових селах у 2018 році

Моніторингова місія Міністерства інформаційної політики України (МІП) на Донбасі за останні три місяці дослідила стан телевізійного мовлення ще в 12 сільських/селищних радах Донецької та Луганської областей.
Моніторингова місія МІП на Донбасі проаналізувала покриття українських мовників у 12 прифронтових селах у 2018 році
Моніторингова місія МІП на Донбасі проаналізувала покриття українських мовників у 12 прифронтових селах у 2018 році

Результати моніторингу оприлюднені у звіті МІП за перший квартал 2018 року, презентованому сьогодні, 12 квітня.

Згідно з даними моніторингової місії МІП на Донбасі, що здійснюється під керівництвом радника міністра з питань відновлення мовлення в зоні АТО, народного депутата України Олександра Бригинця, стан телевізійного мовлення на прифронтових територіях має такий вигляд:

Олександрівський район Донецької області

У селі Михайлівське в ефірі працює близько 10 українських телеканалів. Кожне п’яте домогосподарство, за словами секретарки Михайлівської сільської ради Тетяни Слостіної, наразі користується цифровим телебаченням DVB-Т2. Вона також зазначила, що після руйнації телевежі в 2014 році під час боїв за визволення Слов'янська, в селі була повна інформаційна катастрофа, доступним було лише супутникове телебачення, та після відновлення вежі стало доступним і аналогове.

У Золотих Прудах в телеефірі присутні 11 українських телеканалів: «1+1», «Україна», «UA:Перший», СТБ, «Новий», «Інтер», «2+2», «Культура», «С+ (Слов'янськ)», ICTV, 5 канал. Після відновлення телевежі на горі Карачун кількість телеканалів не змінилася, бо усі канали свого часу терміново поновили мовлення на низькій тимчасовій вежі, але якість принципово зросла. Цифрове телебачення DVB-Т2 надається не в повному обсязі, та, за словами секретарки Золотопрудської сільської ради Наталі Хлистун, навіть неповний пакет дає можливість дивитися більшу кількість каналів, ніж пропонує ефірне телебачення.

На території Беззаботівської сільради в телеефірі присутні 4-5 українських телеканалів, серед яких «1+1» і «2+2». Цифрового телебачення немає, а супутниковим мовленням мешканці користуються ще з тих часів, коли телевежу Карачун було зруйновано у 2014 році. За словами голови сільради Віктора Мирського, доки не було відновлено телевежу на Карачуні, каналів у доступі не було взагалі.

Слов’янський район Донецької області

У селі Черкаське транслюються 10 аналогових каналів, зокрема «Інтер», «Новий канал», «1+1», «2+2», «ICTV», «Донецький обласний телеканал» та «Слов'янський канал». Ситуація з доступністю українських мовників покращилася після поновлення вежі на Карачуні. До того, за словами секретаря Черкаської селищної ради Олексія Кривоконя, на території транслювалося 2-4 аналогових та цифрових каналів.

Мар’їнський район Донецької області

У селі Богоявленка в ефірі присутній лише один український канал – «1+1», але жителі забезпечені українським кабельним телебаченням з безкоштовним пакетом каналів. Із появою кабельного телебачення в селі зупинилося поширення супутникового телебачення або цифрового телебачення DVB-Т2, про це розповіла секретарка Богоявленської сільської ради Марина Москаленко.

У селі Новоукраїнка стабільно працює лише цифрове телебачення DVB-Т2, ефірне мовлення працює нестабільно.

Добропільський район Донецької області

На території Золотоколодязької сільради в телеефірі присутні 12 українських телеканалів та декілька каналів з окупованих територій. Цифрове телебачення у стандарті DVB-Т2 теж транслює як українські, так і канали з окупованих територій. Але ані аналогове телебачення, ані DVB-Т2 не мають значного поширення – за словами голови сільради Тетяни Сидоренко, люди дивляться в основному супутникове телебачення.

Старобільський район Луганської області

Мешканці села Нижньопокровськ можуть переглядати лише декілька аналогових каналів, зокрема «1+1», «УТ1» та місцевий «Лот». Стабільно працює супутникове та цифрове телебачення DVB-T2. За словами секретарки Нижньопокровської сільської ради Любові Шапарь, проблема з аналоговим телебаченням не пов’язана з війною і виникла ще на початку 2000-х років.

На території Верхньопокровської сільської ради в ефірі стабільно присутні «1+1», «Інтер», «Україна», «Перший», «НТН», місцевий «Лот». Представниця Верхньопокровської сільради Юлія Черкасова розповіла, що серед мешканців села поширене також і супутникове телебачення, але більшість надає перевагу ефірному через зручність та доступність ціни.

На території Байдівської сільської ради в ефірі присутні вісім українських телеканалів. Цифрове телебачення DVB-Т2 відображає не повний пакет каналів, тому 70% домогосподарств надають перевагу супутниковому телебаченню.

Кремінський район Луганської області

На території Новоастраханської сільської ради в ефірі працює також близько десяти українських телеканалів, зокрема «1+1», «Інтер», СТБ, «Україна», «112 Україна» та 5 канал. Кількість доступних каналів залежить від розташування конкретного подвір'я. За словами голови Новоастраханської сільської ради Ольги Татарченко, мешканці майже не користуються цифровим телебаченням DVB-Т2 та рідко встановлюють супутникове телебачення, оскільки не мають проблем із ефірним мовленням.

Новоайдарський район Луганської області

У Новоохтирці в ефірі присутні всі українські аналогові телеканали. Третина населення користується цифровим телебаченням DVB-Т2, але не у всіх відображається повний пакет каналів. Голова Новоохтирської сільської ради Іван Лаптєв розповів, що наразі в ефірі присутнє російське телебачення, зокрема, канал «Росія 24», раніше в ефірі було більше російських телеканалів, але після побудови нової вежі біля Новоайдара їхня кількість суттєво зменшилася.

Нагадаємо, що за два останні роки на прифронтових територіях було побудовано три телевежі: 5 грудня 2016 року в Краматорську Донецької області, 17 березня 2017 року в Чонгарі Херсонської області та 22 серпня 2017 у Бахмутівці Луганської області.

Як повідомляв «Детектор медіа», у березні розпочав мовлення у тестовому режимі на окуповані території Криму та Донбасу UATV, телеканал Мультимедійної платформи іномовлення України. Сьогодні, 12 липня, розпочалося тестове мовлення каналу на Луганську область.

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
287
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop