18:12
Четвер, 22 Лютого 2018

Московський кінотеатр оштрафували за показ забороненого у Росії фільму «Смерть Сталіна»

Кінотеатр у російській столиці Москві оштрафували на 100 тисяч рублів (1750 доларів) за показ забороненого у Росії фільму «Смерть Сталіна» британського режисера Армандо Яннуччі, що розповідає про боротьбу за владу в СРСР після смерті Йосифа Сталіна 1953 року.
Московський кінотеатр оштрафували за показ забороненого у Росії фільму «Смерть Сталіна»
Московський кінотеатр оштрафували за показ забороненого у Росії фільму «Смерть Сталіна»

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Кінотеатр «Піонер», в якому демонструють фільми іноземною мовою, вирішив відібрати «Смерть Сталіна» для показів, перш ніж отримав офіційне повідомлення про заборону. Повідомляється, що кінотеатр припинив показувати фільм через два дні після поліцейської перевірки.

22 лютого суд у Москві визнав власника театру, компанію Chentromobile-Pioner, винною в порушенні офіційної заборони.

Кінотеатр «Піонер» належить олігархові Олександру Мамуту і користується популярністю серед російської ліберальної еліти.

Нагадаємо, сатирична комедія британського режисера Армандо Яннуччі «Смерть Сталіна» розповідає про боротьбу за владу в СРСР після смерті Йосифа Сталіна 1953 року. Спочатку фільм отримав прокатне посвідчення в Росії, однак 23 січня Міністерство культури РФ відкликало прокатне посвідчення у британсько-французької комедії «Смерть Сталіна». 

Міністерство культури країни скасувало показ, пояснивши це зверненням «групи юристів», які побачили у фільмі ознаки екстремізму і визнали, що він ображає пам’ять загиблих.У відомстві заявили, що пропонували прокатнику перенести прем’єру на півроку в зв’язку з річницею Сталінградської битви. Перевірити фільм на екстремізм попросили Генпрокуратуру Росії.

Один із кінотеатрів Москви все ж показав фільм.

Громадська організація російських кінематографістів «КиноСоюз» вважає заборону Міністерством культури РФ сатиричної комедії «Смерть Сталіна» цензурою та заявила, що звертатиметься до суду.

Ернест Мезак, правозахисник із російського регіону Комі, оскаржив у суді рішення Міністерства культури РФ про відкликання прокатного посвідчення британсько-французької комедії «Смерть Сталіна».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
283
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop