18:38
Понеділок, 5 Лютого 2018

У Білорусі дозволили прокат сатиричної комедії «Смерть Сталіна»

Міністерство культури Білорусі дозволило перегляд фільму «Смерть Сталіна» на території країни. У білоруському прокаті картина вийде 8 лютого.
У Білорусі дозволили прокат сатиричної комедії «Смерть Сталіна»
У Білорусі дозволили прокат сатиричної комедії «Смерть Сталіна»

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Стрічка мала демонструватися на екранах Білорусі з 25 січня, але всі покази фільму скасували. У міністерстві тоді заявили, що рішення про видачу прокатного посвідчення буде ухвалене після перегляду кіно експертною комісією міністерства.

В Україні ця стрічка демонструється в кінотеатрах з 25 січня.

Нагадаємо, сатирична комедія британського режисера Армандо Яннуччі «Смерть Сталіна» розповідає про боротьбу за владу в СРСР після смерті Йосифа Сталіна 1953 року. Спочатку фільм отримав прокатне посвідчення в Росії, однак 23 січня Міністерство культури РФ відкликало прокатне посвідчення у британсько-французької комедії «Смерть Сталіна». 

Міністерство культури країни скасувало показ, пояснивши це зверненням «групи юристів», які побачили у фільмі ознаки екстремізму і визнали, що він ображає пам’ять загиблих.У відомстві заявили, що пропонували прокатнику перенести прем’єру на півроку в зв’язку з річницею Сталінградської битви. Перевірити фільм на екстремізм попросили Генпрокуратуру Росії.

Один із кінотеатрів Москви все ж показав фільм.

Громадська організація російських кінематографістів «КиноСоюз» вважає заборону Міністерством культури РФ сатиричної комедії «Смерть Сталіна» цензурою та заявила, що звертатиметься до суду.

Ернест Мезак, правозахисник із російського регіону Комі, оскаржив у суді рішення Міністерства культури РФ про відкликання прокатного посвідчення британсько-французької комедії «Смерть Сталіна».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
391
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop