16:36
Четвер, 18 Січня 2018

Президент пообіцяв підтримати медіареформи та належне фінансування Суспільного мовника

17 січня Президент України Петро Порошенко зустрівся з представниками громадянського суспільства. Під час зустрічі обговорили теми антикорупції, скасування електронного декларування для антикорупційних активістів, боротьбу з фейками та дезінформацією на законодавчому рівні та інші.
Президент пообіцяв підтримати медіареформи та належне фінансування Суспільного мовника
Президент пообіцяв підтримати медіареформи та належне фінансування Суспільного мовника

Під час зустрічі виконавча директорка ГО «Інститут масової інформації» Оксана Романюк передала президенту заяву з переліком основних проблем у медіасфері, вирішення яких потребує політичної волі. А голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова поставила перед президентом питання забезпечення належного фінансування Суспільного мовника.

Зокрема, ІМІ привернув увагу президента до розслідування справ вбивств журналістів Павла Шеремета та В’ячеслава Веремія; до резонансних випадків нападів на журналістів, які вчинили правоохоронні органи; підтримки Суспільного мовлення; до проблеми безкарності за злочини щодо журналістів та необхідності прийняття і втілення медіареформ.

У відповідь президент пообіцяв звернути особливу увагу і вжити все від нього можливе щодо покарання нападників на журналістів програми «Схеми». Також Петро Порошенко пообіцяв підтримати медіареформи, зокрема ухвалення закону про аудіовізуальні послуги і внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України у частині реалізації принципу гласності та відкритості судового процесу.

Також президент пообіцяв підтримати належне фінансування суспільного мовлення.

«…Я піднімала два питання – боротьбу з безкарністю і підтримку медіареформ в Україні. Ми також передали від ІМІ список основних проблем у сфері медіа та порушень, які потребують уваги і вирішення… Зафіксую все ж публічно дві обіцянки Президента – підтримати законопроект про аудіовізуальні послуги і покарати нападників на “Схеми”», – написала на своїй сторінці у Facebook Оксана Романюк.

«Була також змістовна дискусія про Суспільне – його недофінансування, -–  написала Наталія Лигачова в коментарях на Facebook. – Завдання від нас номер один зараз – створити і публічно презентувати принципи редакційної політики НСТУ на кшталт BBC (а Порошенко знає, про що говорить, вперше в Україні подібні були ухвалені на 5-му каналі). У свою чергу президент пообіцяв підтримати належне фінансування СМ… Порошенко говорив, що, мовляв, потрібно створювати якісний продукт і за стандартами. А ми намагалися пояснити, що в умовах недофінансування в НСТУ немає можливості створювати достатньо якісного продукту, оскільки доводиться всі наявні кошти витрачати на реформування старого державного ТБ, а на створення контенту коштів уже бракує…».

Фото: Facebook Ярослава Юрчишина

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
781
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду