18:43
П'ятниця, 12 Січня 2018

Юнкер заявив, що умовою для для євроінтеграції Туреччини є звільнення з в'язниць журналістів

Прогресу у відносинах між Туреччиною та Європейським союзом не буде, поки в турецьких в'язницях залишаються журналісти, заявив президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.
Юнкер заявив, що умовою для для євроінтеграції Туреччини є звільнення з в'язниць журналістів
Юнкер заявив, що умовою для для євроінтеграції Туреччини є звільнення з в'язниць журналістів

Про це повідомляє «Гордон» з посиланням на Reuters.

Жан-Клод Юнкер зазначив, що Туреччина «відходить від своїх європейських амбіцій», які демонструвала раніше.

За словами Юнкера, для продовження відносин із ЄС Туреччині необхідно продемонструвати прогрес «протягом найближчих місяців».

За даними Асоціації журналістів Туреччини, на які посилається агентство, у в'язницях у країні перебуває приблизно 160 журналістів.

Переговори про вступ Туреччини до ЄС почалися у 2005 році. У травні 2016 року Єврокомісія подала на розгляд Європарламенту та Ради ЄС законодавчу пропозицію про введення безвізового режиму з Туреччиною. Для цього до кінця липня Анкара мала виконати низку вимог. Серед них – боротьба з корупцією та перегляд законодавства в боротьбі щодо тероризму. На думку ЄС, чинні турецькі закони дуже широко тлумачать поняття тероризму, що дає можливість кримінального переслідування за критику влади.

Проте президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган відмовився змінювати антитерористичне законодавство. Того самого місяця Європарламент зупинив роботу над безвізовим режимом із Туреччиною й ухвалив резолюцію, у якій закликав припинити переговори про вступ країни до ЄС. У відповідь президент Туреччини заявляв, що його країна не буде чекати вічно біля «воріт Європи» і може відмовитися від переговорів про вступ до ЄС.

На думку міністра закордонних справ ФРН Зігмара Габріеля, Туреччина не зможе вступити до Євросоюзу доти, доки президентом країни залишається Ердоган.

Нагадаємо, на початку січня Міністерство юстиції Туреччини підтвердило висунуті раніше звинувачення німецькому журналісту Денізу Юджелю (Deniz Yücel), який у перебуває в ув'язненні з лютого 2017 року.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
448
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop