15:03
Субота, 30 Грудня 2017

СБУ встановила російське походження останніх хакерських атак на урядові та інфраструктурні інфосистеми

Служба безпеки України заявляє, що остання масштабна кібератака на українські ресурси була організована з російських IP-адрес.
СБУ встановила російське походження останніх хакерських атак на урядові та інфраструктурні інфосистеми
СБУ встановила російське походження останніх хакерських атак на урядові та інфраструктурні інфосистеми

Про це повідомляє Прес-центр СБУ.

Восени цього року відбулась масова фішингова розсилка на офіційні електронні адреси центральних органів виконавчої влади, яка містила шкідливе програмне забезпечення призначене для викрадення чутливої інформації. Співробітники спецслужби встановили, що після відкриття шкідливого додатку реалізовувався механізм повного віддаленого керування ураженим комп’ютером.

«Спеціалісти СБ України зʼясували, що клієнтська частина хакерського програмного забезпечення DarkTrack після встановлення на комп’ютери з’єднувалася із серверним обладнанням (контрольно-командними серверами), що мають російські IP-адреси. Фактично підконтрольні Кремлю російські хакери могли отримати можливість приховано і віддалено адмініструвати українські веб-ресурси та знімати з них інформацію», - зазначає СБУ.

Читайте також

Служба безпеки України заявляє, що також були зафіксовані організовані спецслужбами РФ кібератаки двома різновидами вірусу типу PSCrypt.  

«Співробітники спецслужби задокументували, що хакери, використовуючи методи соціальної інженерії, організували масову фішингову електронну розсилку на офіційні електронні адреси місцевих органів влади. Надіслані файли містили шкідливе програмне забезпечення, призначене для шифрування інформаційних систем регіональних об’єктів критичної інфраструктури.

Правоохоронці встановили, що після відкриття додатку на уражений комп’ютер завантажувався шкідливий файл. Він проводив шифрування дисків та розміщував на робочому столі інформацію про необхідність оплати коштів для їхнього дешифрування через анонімні електроні рахунки. У більшості випадків зазначені фішингові електронні листи надходили через російські поштові сервери», - повідомляє СБУ.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
599
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop