11:14 / 20 Вересня 2018
19:02
Середа, 20 Грудня 2017

Станіслава Клиха та інших політв’язнів Росія відмовилася передати Україні

Росія відмовила у передачі Україні незаконно засуджених українців Станіслава Клиха, Миколи Карпюка та Олексія Чирнія без вказування причини відмови.
Станіслава Клиха та інших політв’язнів Росія відмовилася передати Україні
Станіслава Клиха та інших політв’язнів Росія відмовилася передати Україні

Про це повідомив заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов у Facebook.

«Росія відмовила у передачі в Україну Клиха, Карпюка та Чірнія без зазначення причини та відповідного рішення суду. До цього вже була відмова у передачі Сєнцова та Вигівського. Це є порушенням умов Конвенції про передачу засуджених осіб 1983 року», - написав він.

За його словами, Україна звернулася до Росії з вимогою добросовісно виконувати свої міжнародні зобов'язання.

«Допоки продовжується політично вмотивоване переслідування українців в Росії мають діяти персональні санкції, а Росія не може повертатися до міжнародних майданчиків, з яких вона була виключена», - зазначив заступник міністра юстиції.

Раніше у грудні стало відомо, що український політв'язень Станіслав Клих, який відбуває покарання у російській колонії у Верхньоуральську (Челябінська область), сподівається на якнайшвидший обмін разом з іншими полоненими.

Читайте також

Нагадаємо, Станіслав Клих був затриманий у Росії у 2014 році, коли поїхав до своєї вагітної співмешканки в Орловську область (Росія). У вересні 2015 року він заявив, що свідчив під тортурами.

У лютому стало відомо, що російський правозахисний центр «Меморіал» визнав політичними в’язнями незаконно утримуваних на території Чечні (Росія) українських громадян Миколу Карпюка та Станіслава Клиха.

19 травня 2016 року колегія присяжних засідателів у Верховному суді Чечні визнала Станіслава Клиха і Миколи Карпюка винними у вбивствах і замахах на вбивство російських військовослужбовців під час першої чеченської кампанії. 26 травня Миколу Карпюка російський суд засудив до 22,5 років ув'язнення, Станіслава Клиха - до 20 років.

«Меморіал» заявив, що Станіслава Клиха, як і Миколу Карпюка судили за обвинуваченням у начебто участі у війні в Чечні на основі їх власних свідчень, отриманих під тортурами.

Адвокат Станіслава Клиха повідомила, що його  жорстоко катували в російській в'язниці і, очевидно, «накачували» психотропними препаратами.

У серпні український громадянин, історик, журналіст Станіслав Клих, засуджений Верховним судом Чечні (Росія) за звинуваченням в участі в першій чеченській війні на боці Ічкерії, звернувся до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням прискорити процес повернення політичних в'язнів-українців, переслідуваних у Росії. Зараз щодо ув’язненого у Росії порушено ще одну справу.

У листопаді 2016 року Заводський районний суд Грозного засудив громадянина України, історика, журналіста Станіслава Клиха до 240 годин обов'язкових робіт, що були замінені на один місяць позбавлення волі, начебто «за образу прокурора».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
360
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
Ні, не подобається!
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
Коментар, або свій варіант:
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
100.0% (1)
 
Ні, не подобається!
0.0% (0)
 
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
0.0% (0)
 
Коментар, або свій варіант:
0.0% (0)
 
Загалом відповідей: 1
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop