10:40
Четвер, 9 Листопада 2017

«Національні інформаційні системи» перенаправили запит належним розпорядникам через вісім місяців після отримання запиту

Державне підприємство «Національні інформаційні системи», що підпорядковується Міністерству юстиції, після втручання омбудсмена перенаправило запит журналістки «Доступу до правди» належним розпорядникам через вісім місяців після його отримання
«Національні інформаційні системи» перенаправили запит належним розпорядникам через вісім місяців після отримання запиту
«Національні інформаційні системи» перенаправили запит належним розпорядникам через вісім місяців після отримання запиту

Про це йдеться у листі державного підприємства, повідомляє «Доступ до правди»

«На виконання вимоги Уповноваженого з прав людини, копії вашого запиту від 20.03.2017 було направлено всім розробникам зазначеного програмного забезпечення для розгляду та надання запитуваної вами інформації», – йдеться у листі.

Зазначено, що запит був перенаправлений лише після того, як омбудсмен відкрив провадження проти держпідприємства та надіслав роз’яснення.

За повідомленням видання, журналістка «Доступу до правди» у березні 2017 року запитувала обсяг коштів, які були залучені для створення сервісу «Онлайн-будинок юстиції» та копії відповідних документів, які це засвідчують, штатний розпис відділу, який працює із сайтом та відповідальних за технічне обслуговування сервісу.

У відповіді ДП НАІС спочатку повідомило, що не є розпорядником такої інформації, а у наступному листі зазначили, що над сайтом працює «невичерпна кількість осіб».

В офіційному листі ДП НАІС зазначає, що повідомить про отримання відповіді від розробників.

Читайте також

Нагадаємо, уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням приєднатися до Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів, що, на думку омбудсмена, сприятиме впровадженню в Україні міжнародних стандартів.

Нагадаємо, за перше півріччя 2017 року суди першої інстанції в Україні отримали 194 справи про порушення права на доступ до публічної інформації. За розгляд цих справ було стягнуто 60 тис грн судового збору.

Виконавча директорка Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюкповідомила, що кількість відмов на запити у наданні публічної інформації зросла у поточному році року вдвічі.

Фото: "Доступ до правди"

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
450
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop