17:29
Неділя, 24 Вересня 2017

Bild пише, що на виборах у Німеччині «боти», пов’язані з Росією, лякають німців громадянською війною

Під час парламентських виборі у Twitter сотні «ботів» ведуть кампанію на підтримку ультраправої німецької партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD). Багато з них, за твердженням німецьких ЗМІ, пов’язані з Росією.
Bild пише, що на виборах у Німеччині «боти», пов’язані з Росією, лякають німців громадянською війною
Bild пише, що на виборах у Німеччині «боти», пов’язані з Росією, лякають німців громадянською війною

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Bild.

В субботу, 23 вересня, акаунт з назвою @RenateBiller опублікував повідомлення такого змісту: «Якщо вони залишаться при владі, то через 5 років буде громадянська війна. #afd #шахрайствонавиборах #islamization».

Акаунт був створений всього кілька днів тому і мав 16 підписників, повідомляє німецьке видання. Проте повідомлення прихильника AfD усього за 12 годин отримало 641 ретвіт та 643 лайки - це неприродно для такого невідомого облікового запису.

Сотні облікових записів, що ретвітнули це повідомлення, походять із Росії, мають російські назви і складаються з довільних комбінацій букв і цифр.

Раніше багато з них розповсюджували рекламу нерухомості та автомобілів в Росії, новини про події в РФ, наприклад, про лідера російської опозиції Олександра Навального. Тепер вони раптом всі виступили на підтримку AfD.

Аналітичний звіт групи DFRLab показує, що стале розповсюдження повідомлень правої тематики дозволяє припустити, що «ботами керує або прихильник AfD, або партія заплатила російській бот-мережі за розповсюдження повідомлень».

Видання відзначає, що «німецькі боти» також масово беруть участь у розповсюдженні правих повідомлень у день виборів. Вони вивели хештег «фальсифікація виборів» у топ актуальних.

Згідно з підрахунками комп'ютерної програми Nimmo, було опубліковано більше, ніж 5700 постів з хештегами "фальсифікація виборів" (#WahlBetrug). Понад 11% з них були лише з одного акаунту.

Цей користувач під іменем teletubbies007 в неділю публікує твіти кожні 20 секунд з повідомленнями на підтримку AfD або проти Ангели Меркель та інших політиків та партій. Це також говорить про те, що це «розумний» робот, який хоче збільшити згадуваність AfD.

Також на офіційних акаунтах AfD відбулася кампанія «фальсифікація виборів». Наприклад, користувачі стверджували, що результат менш ніж 15% для правої популістської партії буде пояснений лише фальсифікацією виборів.

Bild проаналізував хештег «фальсифікація виборів». Він найбільш тісно пов'язаний з термінами AfD, «ісламізація», «спостерігач за виборами». За межами Німеччини його переважно використовують в трьох країнах: США, Велика Британія та Росія.

До неділі, 24 вересня, понад півмільйона користувачів використали його. Лише 10,1% згадувань у Twitter були оригінальними твітами, 88% - ретвіти. Тому можна припустити, що багато з них були зроблені автоматизованими акаунтами.

Нагадаємо, у серпні Федеральний уповноважений з проведення виборів Дітер Заррайтер заявив, що вересневі вибори до Бундестагу в Німеччині добре захищені від можливих зовнішніх хакерських атак.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
451
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
Ні, не подобається!
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
Коментар, або свій варіант:
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
33.3% (1)
 
Ні, не подобається!
0.0% (0)
 
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
66.7% (2)
 
Коментар, або свій варіант:
0.0% (0)
 
Загалом відповідей: 3
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop