Міськрада Кропивницького дає відписки на запити журналістів

Міськрада Кропивницького дає відписки на запити журналістів

22 Червня 2017
1477
22 Червня 2017
12:47

Міськрада Кропивницького дає відписки на запити журналістів

1477
Заступник міського голови Кропивницького у відповіді на запит журналістів повідомив, що не може надати відповідь на запит щодо паспортів прив’язки на об’єкти торгівлі. Редакція звернулась зі скаргою про ненадання інформації до міського голови
Міськрада Кропивницького дає відписки на запити журналістів
Міськрада Кропивницького дає відписки на запити журналістів

 Про це пише «Доступ до правди» з посиланням на місцеве видання «Рідний край».

Запитувач просив надати інформацію про видані паспорти за весь період роботи депутатів міськради нової каденції.

Міська рада спочатку повідомила, що на опрацювання запиту потрібно 20 робочих днів, а потім надіслала відповідь, що наразі «надати запитувану інформацію не вбачається можливим». Підстава – необхідність проведення заходів органами Національної поліції. 

«З метою забезпечення доказів щодо можливого вчинення правопорушення передбаченого ст. 186 Кодексу України про адміністративні порушення групою депутатів Кіровоградської міської ради та інших невстановлених осіб, паспорти прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності знаходяться в стані, в якому вони були залишені зазначеними особами, для проведення відповідних заходів органами Національної поліції, а тому надати запитувану інформацію не вбачається можливим», – зазначено у відповіді на запит. 

Журналісти «Рідного краю» звернулися зі скаргою про ненадання інформації до міського голови Кропивницького.

Нагадаємо, секретаріат Уповноваженого з прав людини протягом 2016 року отримав 72 звернення від журналістів та працівників ЗМІ зі скаргами на порушення права на доступ до публічної інформації. 32 перенаправлено правоохоронцям. 

Як відомо, 4 лютого 2016 року Верховна Рада ухвалила зміни до ст. 171 Кримінального кодексу України, додавши до статті те, що незаконна відмова у доступі журналіста до інформації може бути покарана штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Як писав «Детектор медіа», юридичний відділ Інституту масової інформації готує зміни до ККУ, зокрема планує вилучити зі статті 171 кримінальну відповідальність за незаконну відмову на запит журналіста.

Медіаюристи радять журналістам подавати запити як простим громадянам, не вказуючи професію в запиті.

Фото: "Точка доступу"

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1477
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду