19:59
Середа, 14 Червня 2017

На матір журналіста Станіслава Асєєва (Васіна) може здійснюватись тиск - Фірсов

Екс-нардеп Єгор Фірсов повідомив, що мати зниклого в окупованому Донецьку журналіста Станіслава Асєєва (Васіна) припинила виходити на зв’язок.
На матір журналіста Станіслава Асєєва (Васіна) може здійснюватись тиск - Фірсов
На матір журналіста Станіслава Асєєва (Васіна) може здійснюватись тиск - Фірсов

Про він сказав в студії «Радіо "Донбас.Реалії"» (проект «Радіо Свобода»).

За словами Єгора Фірсова, він дізнався, що Станіслав Асєєв, який писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав Васін, зник в окупованому Донецьку після того, як йому зателефонувала мати журналіста. Коли син не приїхав у призначений час, вона почала телефонувати його товаришам і знайомим, у тому числі – Єгору Фірсову, який знає Станіслава Асєєва вже 10 років.

«Мама до певного часу залишалася єдиним комунікатором на тій території, тому що на тій території потрібно було сходити написати заяву в так звані «правоохоронні органи», звернутися в представництва Червоного Хреста, ОБСЄ... І вона робила це. Я їй сказав, що обов'язково потрібно піти і жорстко заявити - вона мати, їй повірять і почнуть щось робити. До певного моменту зв'язок з нею був, потім зв'язок перервався, вона перестала брати слухавку. І журналісти, і громадські організації дзвонили їй, щоб дізнатися, що робити, але зв'язок був перерваний. Складно щось припускати, але думаю, що на неї чиниться певний тиск», - сказав Єгор Фірсов.

Ранніше Єгор Фірсов сказав, що наразі не може публічно повідомляти все, що йому відомо про обставини зникнення в окупованому Донецьку журналіста Станіслава Асєєва (Васіна), через те, що це може зашкодити процесу.

Читайте також

Нагадаємо, першим про зникнення пана Васіна повідомив екс-депутат Єгор Фірсов. За його словами, в угрупованні «ДНР» родичам Станіслава Васіна не дають інформації про його місце перебування.

Журналіст не виходив на зв’язок з колегами з проекту «Радіо Свобода» «Донбас.Реалії» з 2 червня. У редакції припустили, що його могли взяти в полон бойовики «ДНР», а сторінку у Facebook – зламали.

Згодом пан Фірсов повідомив, що Станіслав Васін останній раз виходив на зв'язок із своєю матір’ю в обід 2-го червня, коли під'їжджав до Донецька. Він повини був приїхати до неї 3-го, але так і не приїхав. За словами екс-депутата, звернення до місцевої міліції та безпосередньо в МГБ нічого не дали. 8 червня поліція відкрила провадження за фактом зникнення журналіста.

9 червня редакторка «Радіо "Донбас.Реалії"» (проект «Радіо Свобода») Тетяна Якубович заявила, що поки не вдалося отримати інформацію про можливе місце перебування українського журналіста.

Перший заступник головного редактора видання «Дзеркало тижня» (DT.UA) Сергій Рахманін повідомив, що Станіслав Васін – це псевдонім журналіста, публіциста, письменника Стаса Асєєва, якого, як повідомляє екс-депутат Єгор Фірсов, захопили у полон бойовики «ДНР». Журналіст підкреслює, що «ми обов'язково мусимо витягнути» Станіслава Асєєва з полону. Пані Якубович підтвердила повідомлення Сергія Рахманіна. Вона також заявила, що Станіслав Асєєв працював на окупованій території виключно як журналіст.

В Службі безпеки України повідомили, що поінформовані про зникнення 2 червня українського журналіста, публіциста Станіслава Асєєва, який жив в Донецьку з моменту окупації та писав для українських ЗМІ, і ведуть його пошуки.

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) занепокоєна зникненням в окупованому Донецьку 27-річного Станіслава Асєєва. Спілка просить представників міжнародних місій, які працюють у Донецьку, допомогти з'ясувати місцезнаходження блогера та якої допомоги він потребує.

Єгор Фірсов повідомив про підготовку документів на включення журналіста, блогера Станіслава Асєєва (Васіна) на обмін полоненими в рамках Мінського переговорного процесу.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
384
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop