16:17
Субота, 1 Квітня 2017

Україна не дозволить використовувати «Євробачення» у політичних цілях – Ганна Бичок

Виконувачка обов’язків голови правління Національної суспільної телекомпанії (НСТУ) Ганна Бичок заявила, що уряд України, керівництво та влада Києва робитимуть усе можливе, аби уникнути використання конкурсу «Євробачення» у політичних цілях.
Україна не дозволить використовувати «Євробачення» у політичних цілях – Ганна Бичок
Україна не дозволить використовувати «Євробачення» у політичних цілях – Ганна Бичок

Про повідомляє видання «Комментарии».

За словами Ганни Бичок, спроби окремих європейських і російських ЗМІ дискредитувати образ України як гостинної, цивілізованої, безпечної країни істотно не впливають на учасників «Євробачення», а також на потенційних гостей Києва, які приїдуть підтримати своїх конкурсантів.

«Попит на номерний фонд, а також обсяги запитів щодо культурної програми в дні проведення "Євробачення" ми оцінюємо як стабільно високі. Крім того, ми також проводимо регулярні оперативні наради з правоохоронними органами та іншими відомствами, які відповідають за безпеку. І підтверджуємо максимально високий рівень готовності цих структур до проведення такого масового заходу міжнародного масштабу на території країни», – наголосила виконувачка обов’язків голови правління НСТУ.

Також Ганна Бичок зауважила, що уряд, міська влада, НСТУ і українська команда «Євробачення» будуть діяти в рамках українського законодавства для запобігання політизації конкурсу як на стадії його підготовки, так і під час його проведення.

Нагадаємо, Росія останньою зі всіх 43 країн-учасниць оголосила свого представника. «Первый канал» Росії делегував Юлію Самойлову, яка з дитинства має першу групу інвалідності і пересувається на інвалідному візку, на «Євробачення-2017» у Київ. У 2015 році вона виступала в окупованому Криму, порушивши Закон України. Після численних перевірок цієї інформації 22 березня Служба безпеки України заборонила Юлії Самойловій в'їзд на територію України терміном на три роки. 

23 березня ЄМС запропонувала Юлії Самойлової організувати пряму трансляцію виступу. Проте російський «Первый канал» відмовився від дистанційної участі Юлії Самойлової на «Євробаченні-2017» в Києві.

Після цього ЄМС висловила глибоке занепокоєння ситуацією і заявила, що працюватиме надалі над тим, щоб всі учасники виступили на конкурсі.

24 березня радник глави СБУ Юрій Тандіт заявив, що вони не переглядатимуть своє рішення про заборону на в'їзд до України представниці Росії на «Євробаченні» Юлії Самойлової.

Перед цим віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко запропонував Росії визначити замість Юлії Самойлової, якій заборонено в’їзд в Україну через порушення законодавства, іншого учасника «Євробачення-2017». Водночас він заявив, що не сподівається, що РФ скористається таким шансом.

Директорка Європейської мовної спілки (ЄМС) Інгрід Дельтенре просить прем’єр-міністра Володимира Гройсмана забезпечити участь в «Євробаченні-2017» представниці Росії Юлії Самойлової нарівні з усіма конкурсантами. Інакше, за її словами, деякі країни можуть відмовитися від участі у цьогорічному конкурсі, а Україна може бути відсторонена у подальшому від «Євробачення». Українська влада поки що не дала офіційної відповіді Інгрід Дельтенре. В Україні вважають, що директорка ЄМС зробила заяву під тиском Росії.

Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, коментуючи деякі заяви у Європейській мовній спілці щодо можливості запровадження санкцій проти України через заборону в’їзду для російської співачки на «Євробачення-2017»,  заявив, що вимагати від України порушувати власне законодавство на догоду Росії є безпрецедентним і неприйнятним.

На фото - Ганна Бичок

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2110
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop