17:47
Вівторок, 27 Грудня 2016

Експерти вказали на випадки мови ворожнечі щодо єврейської національності

Експерти Єврейського форуму України, Антифашистського комітету України та Центру прав меншин опублікували щорічну доповідь про прояви антисемітизму в Україні.
Експерти вказали на випадки мови ворожнечі щодо єврейської національності
Експерти вказали на випадки мови ворожнечі щодо єврейської національності

Текст доповіді опублікували низка видань, зокрема ресурс jewish.org.ua.

У доповіді «Прояви в Україні антисемітизму й спроб героїзації нацистських злочинців та їх прибічників» описуються інциденти за період з січня по листопад 2016 року, зокрема напади на людей та акти вандалізму.

Однією з невирішених проблем експерти називають використання мови ворожнечі в ЗМІ, поширення нетерпимості в мережі Інтернет. Незважаючи на досить широку чинну нормативну базу щодо захисту національних (етнічних) і мовних меншин в Україні, протидії і боротьби з дискримінацією, в 2016 році відбувалися його порушення, які часом залишалися без уваги правоохоронних органів.

У доповіді йдеться про те, що окремі випадки розпалювання національної нетерпимості, образи національної честі та гідності, підбурювання до дискримінації у ЗМІ та Інтернеті викликали особливе занепокоєння.

«Інтернет-ресурс “antisionizm” вільно публікує антисемітські матеріали такого характеру, як: «Що євреї зробили з Україною», «Євреї ведуть геноцид слов'ян, провокують кризу, грабують простий народ, поширюють гомосексуалізм і наркотики», «Ізраїль приречений – в ньому є непогані люди, але керують їм злочинці». Аналогічні антисемітські матеріали публікує сайт “Обраність нації”», - йдеться в доповіді.

Крім того, експерти звернули увагу на телеканал «Планета», який отримав декілька попереджень від Національної ради з питань телебачення та радіомовлення через поширення в ефірі ксенофобських та шовіністичних висловлювань.

У вересні інтернет-ресурс elise.com.ua опублікував статтю з заголовком «Викриття: Як сіоністи (єврейські радикали) захопили владу в Україні і яке відношення вони взагалі мають до України», а на сайті «Велика онлайн бібліотека» вийшла стаття під назвою «Особлива ненависть жидів до українців».

На сайті інтернет-ресурсу vgolos.com.ua в статті «Євреї керують Україною: добро це чи погано?» активно цитується книжка Матвія Шестопала «Євреї на Україні»: «Замітаючи сліди своєї антинародної діяльності на Україні, євреї з допомогою різних підголосків грубо перекручують історичний процес, фальсифікують минуле, підтасовують факти, часом зовсім їх ігнорують. При цьому вони перуть своє брудне минуле, а помиї безцеремонне виливають на голови інших. Українські ж чиновники від науки, втративши будь-яке почуття національної гідності, акуратно списують з єврейських шпаргалок і думають, що роблять патріотичну справу».

Експерти також звернули увагу на публічні антисемітські висловлювання на мітингах у Києві та Львові, а також заяви командира «Азова» Андрія Білецького та письменника Юрія Винничука.

З повним текстом доповіді можна ознайомитися тут.

Фото - Bullying photo via Shutterstock

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
366
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop