13:25
Вівторок, 27 Грудня 2016

Головним замовником політичної джинси в регіонах є «Опозиційний блок» - дослідження ІМІ

Експерти Інституту масової інформації у квітні-грудні 2016 р. провели моніторинг регіональних ЗМІ у десяти регіонах України на предмет наявності матеріалів з ознаками замовлення. Найвищий рівень джинси в регіональних медіа зафіксовано у миколаївських друкованих ЗМІ — 15% від загальної кількості матеріалів та в дніпропетровських онлайн-ЗМІ — 7%. Серед лідерів замовників - «Опозиційний блок»
Головним замовником політичної джинси в регіонах є «Опозиційний блок» - дослідження ІМІ
Головним замовником політичної джинси в регіонах є «Опозиційний блок» - дослідження ІМІ

Про результати моніторингу повідомляє прес-служба ІМІ.

Найнижчі показники замовних матеріалів зафіксовано у ЗМІ Ужгорода та Львова — по 2% від загальної кількості матеріалів в друкованих ЗМІ та 1% в інтернет-ЗМІ.

ІМІ зазначає, що головними замовниками політичної джинси є місцеві політики та всеукраїнські партії «Опозиційний блок», «Радикальна партія», «Аграрна партія», «Наш край», «УКРОП», «Відродження».

«Джинса “Опозиційного блоку” переважає в південних (Одеса, Миколаїв, Херсон) та східних (Харків, Дніпро, Запоріжжя) регіонах. Тоді як в західних регіонах переважають матеріали з ознаками замовлення на користь “Аграрної партії” та “УКРОП”. “Радикальна партія Олега Ляшка” зустрічається хоч і в меншій кількості, ніж Опозиційний блок, проте практично у всіх досліджуваних регіонах. Є і політичні сили притаманні лише для певних регіонів — це “Розумна сила” в Запоріжжі та “Новий час” у Львові», – повідомляє ІМІ.

Співвідношення політичної та комерційної джинси як в друкованих так і в інтернет- ЗМІ  — 50 на 50% (у середньому по всіх регіонах за дев’ять місяців). Політична джинса переважає над комерційною в газетах Запоріжжя — 59% політична джинса, Ужгорода — 75%, Харкова — 56%, Херсона — 63% та Дніпра — 55%. В онлайн-ЗМІ переважає політична джинса в Миколаєові — 58%, Луцьку — 65%, Полтаві та Херсоні — 80%.

З комерційних замовників джинси практично у всіх досліджуваних регіонах переважають комерційні клініки, магазини та банки. В Запоріжжі велика кількість джинси Запоріжсталі та екстрасенсів.

В рамках дослідження аналізувалось по два популярних друкованих та два популярних онлайн ЗМІ в десяти областях України — Запорізька, Дніпропетровська, Одеська, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Полтавська, Ужгородська, Волинська та Львівська області. Моніторинг проводився кожен другий тиждень протягом дев’яти місяців з квітня по грудень 2016 року. Аналізувались всі матеріали, що вийшли в стрічці новин інтернет-видань, та всі матеріали тижневих випусків газет протягом тижня.

Джинса — це журналістський матеріал, або матеріал прес-служб, що спрямований на поліпшення або ж створення позитивного іміджу політичних партій, окремих політиків або людей, торгових марок або окремих товарів, державних структур, а також благодійних фондів та релігійних організацій, та не позначений як реклама зрозумілим для переважної більшості людей чином.

Моніторинг здійснювали експерти ІМІ в рамках проекту «Мережа медіа-спостерігачів», який виконує ІМІ за підтримки Freedom House та МЗС Норвегії.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2010
Переглядів
Коментарі
ваапче
15:27 / 27 Грудня 2016
из джинсы нада мешки шить для брустверов к окопам ! .... типпа каждой джинсе мешок и в качестве мишеней над окопом !!!
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop