13:13
Неділя, 11 Грудня 2016

Польський експерт закликав збільшити обмін кореспондентами між Україною і Польщею

Польський експерт, радник міністра закордонних справ Польщі Пшемислав Журавський вел Граєвський заявив, що Росія хоче посварити українців і поляків і заради цього використовує різні провокації, аби підвищити градус напруги у відносинах між обома народами. Аби цього не допустити, Польща й Україна повинні подбати про кращий обіг інформації в обох країнах і більший обмін кореспондентами.
Польський експерт закликав збільшити обмін кореспондентами між Україною і Польщею
Польський експерт закликав збільшити обмін кореспондентами між Україною і Польщею

Про це він сказав в інтерв’ю «Укрінформу».

За його словами, після створення відповідної атмосфери «корисні ідіоти» з обох боків кордонів, псевдопатріоти чи спецслужби РФ можуть спробувати здійснити криваві провокації на прикордонні обох країн з великою кількістю жертв на кшталт тих, які Москва зробила перед початком другої чеченської війни в Москві та Волгодонську.

«Те, що я зараз скажу, є найголовнішим: насправді відповідальність українських і польських еліт полягає в тому, щоб не довести до ситуації, коли російська агентура, граючи на історичних емоціях, підштовхне до певних дій з обох боків кордону. Ці дії можуть бути здійснені зокрема й “патріотами” з обох сторін, які по-своєму розумітимуть ситуацію і прагнутимуть довести іншій стороні свою правоту», - зазначив Пшемислав Журавський вел Граєвський.

Він додав, що вже зараз відбувається знищення українських пам’ятників на півдні Польщі, а в Литві схожа ситуація спостерігається з польськими пам’ятниками.

«На мою думку, це також керується з Москви. Тут польські націоналісти знищують, а там литовські...», - констатував експерт.

За його словами, на сьогодні створюється така атмосфера, за якої «корисні ідіоти», люди, які погано розуміють ситуацію, патріоти чи націоналісти, заохочуються або ж прямо керуються з Москви.

«Врешті-решт, російські спецслужби будуть у змозі здійснити криваву провокацію на кшталт тієї, що супроводжувала початок Другої чеченської війни з підривів будинків у Москві й Волгодонську, аби знищення будинків із сотнями жертв могли остаточно зіпсувати двосторонні відносини. Хтось розкидатиме листівки з проукраїнськими націоналістичними гаслами в Перемишлі й, відповідно, антиукраїнськими у Львові, і вже маємо готовий конфлікт», - наголосив польський експерт.

Він додав, що навіть якщо польські й українські спецслужби знатимуть про що йдеться, то громадськість уже важко буде переконати. 

«І тому насправді ставка у грі не про з'ясування складної історії, а про те, щоб більше не було смертельних жертв. Адже пізніше ці найрадикальніші групи з обох боків кордону казатимуть: чи ми не говорили, що вони (громадяни іншої країни. - Ред.) насправді є такими поганими! А будуть свіжі могили, плач і розпач...», - наголосив радник глави МЗС Польщі.

На його думку, Польща й Україна повинні зробити все можливе, щоб цього не допустити.

«Насамперед, ми повинні подбати про кращий обіг інформації в обох країнах, більший обмін кореспондентами, частіше, а не тільки як зараз - з нагоди 25-річчя визнання Польщею незалежності України, давати позитивну інформацію про Україну», - зазначив Журавський вел Граєвський. 

Він також підкреслив, що країни повинні вибудовувати інтенсивну співпрацю на державному, академічному рівнях. Дуже позитивним кроком експерт назвав обмін студентами і наявність великої кількості українських студентів у Польщі. На його думку, це формує емоційний та інтелектуальний зв'язок між молодими елітами України й Польщі, що в інтересах обох країн. 

Нагадаємо, 10 грудня на «Громадському ТБ» відбулася прем’єра литовсько-польсько-українського проекту «Близький Захід». Автором ідеї проекту «Близький Захід» є посол Литви в Україні Альгірдас Кумжа (2006-2009). «Громадське ТБ» та литовський «Форум діалогу та співробітництва Єжи Ґедройця» зібрали провідних інтелектуалів з Польщі, Литви та України, щоб разом, навчаючись один в одного, шукати виходи з проблем, з якими стикається Центрально-Східна Європа.

На фото - Пшемислав Журавський вел Граєвський

Фото: Укрінформ»

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
475
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop