Російська влада може зробити кримського журналіста Миколу Семену невиїзним - адвокат

Російська влада може зробити кримського журналіста Миколу Семену невиїзним - адвокат

23 Червня 2016
1711
23 Червня 2016
10:51

Російська влада може зробити кримського журналіста Миколу Семену невиїзним - адвокат

1711
Адвокат кримського журналіста, позаштатного оглядача «Радіо Свобода» Миколи Семени, якого російська ФСБ звинувачує в екстремізмі, заявляє, що його підзахисний через кримінальне переслідування в анексованому Росією Криму, може бути взагалі позбавлений свободи пересування.
Російська влада може зробити кримського журналіста Миколу Семену невиїзним - адвокат
Російська влада може зробити кримського журналіста Миколу Семену невиїзним - адвокат

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Перебуваючи в Києві, захисник Миколи Семени Олександр Попков повідомив, що обвинуваченим в екстремізмі активістам російська влада часто дає умовні терміни, присуджує штрафи, проводить «профілактичну роботу» з інакодумцями. Їм також нерідко забороняють виїжджати з Росії. Зараз сам Микола Семена перебуває під підпискою про невиїзд.

«Цих людей вносять у федеральні списки терористів і екстремістів, у них різко обмежуються фінансові можливості. Зараз за новим законом, який у нас (в Росії – ред.) намагаються ухвалити або вже ухвалили, цих людей можуть не випускати за територію Росії. Дуже багато обмежень, навіть якщо ти ніби перебуваєш на свободі. Досить страшно. А він вже людина у віці, купа хвороб, проблем», – сказав Олександр Попков.

Нагадаємо, 19 квітня в окупованому Криму пройшли обшуки у чотирьох кримських журналістів: Миколи Семени, Леньяри Абібулаєвої, Руслани Люманової та Заїра Акадирова. Російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну проти журналіста Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

Двох інших кримських журналістів залучили до справи як свідків, однак вони, пославшись на 51 статтю Конституції Російської Федерації, відмовились від свідчень. Журналіста Заїра Акадирова, який перебував на той момент за межами Криму, ФСБ викликала на допит.

«Прокурор» окупованого півострова Наталія Поклонська заявила 19 квітня про порушення кримінальної справи щодо кримського журналіста за статтею російського законодавства про «сепаратизм» за публікації в ЗМІ. Пізніше стало відомо, що мова йде про Миколу Семену. Вона також заявила, що її відомство готує матеріали для повного блокування інтернет-проекту «Крим. Реалії».

28 квітня оглядача «Радіо Свобода» Миколу Семену, проти якого підконтрольна Росії влада Кримського півострова відкрила кримінальну справу за сепаратизм, перевели у статус обвинуваченого.

Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дуня Міятович заявила, що занепокоєна повідомленнями про погрози та затримання Миколи Семени в Криму.

Водночас корпорація «Радіо Вільна Європа» – «Радіо Свобода» заявила, що у зв’язку з новими діями фактичної російської влади в окупованому Криму проти журналістів, серед яких є кореспонденти «Радіо Свобода», не припинить професійно висвітлювати події для людей, які цього потребують, і не припинить захищати своїх колег.

Міністерство інформаційної політики України звернулося до Генеральної прокуратури України, прокуратури АР Крим, яка працює з Києва, Служби безпеки України, Міністерства закордонних справ України, а також до міжнародних організацій, в тому числі – до представниці ОБСЄ з питань свободи ЗМІ з проханням вжити відповідних заходів та невідкладно відреагувати на чергові правопорушення щодо журналістів в окупованому Росією Криму.

Прокуратура Автономної Республіки Крим при Генпрокуратурі України відкрила кримінальні провадження у зв'язку обшуками у кримських журналістів, які були проведені російськими силовиками в окупованому Криму 18-19 квітня, а також у зв'язку з обшуками та арештами кримських татар на півострові у справі «Хізб ут-Тахрір».

На фото - Микола Семена

Фото: з відкритих джерел

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1711
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
ігор
2852 дн. тому
По работе надо было найти хорошего юриста, сотрудник посоветовал http://grandveritas.com.ua/. Встретился с их юристом обсудил все детали моего дела, моей проблемы. Правда не совсем дешевая юридическая фирма, но главное результатом я полностью доволен. Всё доступно мне объяснили и в такой ситуации я уже точно не окажусь.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду