12:55
Четвер, 12 Травня 2016

Блогер Руслан Коцаба отримав три з половиною роки позбавлення волі - більшу частину покарання вже відбув

12 травня Івано-Франківський міський суд визнав місцевого блогера Руслана Коцабу винним у перешкоджанні діяльності Збройних Сил України і засудив до 3 років і 6 місяців позбавлення волі.
Блогер Руслан Коцаба отримав три з половиною роки позбавлення волі - більшу частину покарання вже відбув
Блогер Руслан Коцаба отримав три з половиною роки позбавлення волі - більшу частину покарання вже відбув

Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).

У січні 2015 року Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження проти блогера з Івано-Франківська Руслана Коцаби за відеозвернення до Президента України, де він закликав українців відмовитися від чергової хвилі мобілізації, мотивуючи тим, що в Україні не оголошений військовий стан.

8 лютого 2015 року його арештували на 60 днів і після цього неодноразово продовжували термін дії арешту. У ході слідства йому було висунуто звинувачення в перешкоджанні діяльності Збройних Сил України та державній зраді.

12 травня суд визнав Руслана Коцабу винним у вчиненні злочину, передбаченому ч.1 статті 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань) КК України та призначив йому покарання із застосуванням статті 69 ККУ у виді позбавлення волі на строк 3,5 років.

Водночас суд визнав Руслана Коцабу невинуватим у пред’явленному за ч.1 статті 111 (державна зрада) ККУ обвинуваченні та виправдав його за цією статтею за відсутністю складу злочину.

Строк відбуття покарання обвинуваченному Руслану Коцабі порахують з дати затримання – 7 лютого 2015 року. Суд ухвалив відповідно до статті 172 КПК України зарахувати йому строк попереднього ув’язнення з 7 лютого 2015 року до дня набрання вироком законної сили у строк відбуття покарання з розрахунку - один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Читайте також

Нагадаємо, 11 травня сторона обвинувачення просила суд визнати блогера Руслана Коцабу винним у перешкоджанні діяльності Збройних Сил України та державній зраді і призначити йому покарання у вигляді 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

На суді Руслан Коцаба заявив, що не визнає своєї провини. «Я все робив по совісті як християнин, як українець, як громадянин, як патріот. Я й далі буду закликати, щоб ця клята війна якомога швидше завершилася… Я не міг мовчати. Я мусив звернутися до нашого президента. І я тоді наголошував, що це кляте братовбивство на Донбасі має завершитися. І зараз більшість людей говорять те саме моїми словами дворічної давності. Єдине, що я в тюрмі, а вони на волі. Я 15 місяців не бачив своїх дітей», - сказав він й додав, що присутні не почули жодного доказу про його державну зраду і перешкоджання Збройним Силам України.

Адвокати Руслана Коцаби заявили про вибірковість звинувачень на тлі відсутності реакції на протизаконні дії, а не слова, інших громадян. На думку захисту, обвинувачення не довело інкримінованих пану Коцабі злочинів.

Нагадаємо, в лютому 2015 року представництво міжнародної організації Amnesty International в Україні назвало Руслана Коцабу «в'язнем сумління» і закликало українську владу негайно його звільнити.

В інтерв’ю «Детектору медіа» в лютому 2016 року відомий український правозахисник Євген Захаров заявив, що Руслан Коцаба – типовий політв’язень. 

У березні 2016 року Центр громадянських свобод звернувся до влади України із вимогою негайно звільнити Руслана Коцабу, який більше року перебував під вартою за підозрою у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України.

11 травня 2016 року Комітет Верховної Ради України з питань прав людини національних меншин і міжнаціональних відносин у своїй заяві висловив занепокоєння з приводу арешту та тривалого утримання під вартою івано-франківського блогера Руслана Коцаби. Члени Комітету вважають, що справа блогера шкодить іміджу України і створює небезпечний прецедент з обмеження свободи слова.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1000
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop