08:52
Четвер, 20 Серпня 2015

Заступник міністра заявив, що видання газет і журналів втратило свою соціальну функцію

Заступник міністра заявив, що видання газет і журналів втратило свою соціальну функцію
Заступник міністра заявив, що видання газет і журналів втратило свою соціальну функцію

Міністерство інфраструктури України заявляє, що нові тарифи на доставку періодичних друкованих видань, які буде введено в дію з 1 січня 2016 року, зростуть порівняно з діючими в середньому на 56,1%. Про це повідомив перший заступник міністра В.Шульмейстер у відповідь на запит Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

 

Підвищення тарифів перший заступник міністра обґрунтовує також тим, що «видання газет і журналів давно втратило свою соціальну функцію і є видом підприємницької діяльності, а їх власники зацікавлені в отриманні максимального прибутку».

 

Із заявою пана Шульмейстера не погоджується перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко: «Цікаво, сотні місцевих газет, а, до речі, за розрахунками "Укрпошти" найбільше тарифи піднімаються саме на доставку місцевої преси, сільське населення, що їх читає, знає, що соціальної функції газети не виконують? Бо чиновник з міністерства вважає разом із керівництвом "Укрпошти", що преса - це такий самий товар, як пральний порошок чи пиріжки!».

 

НСЖУ з розумінням ставиться до необхідності підняття тарифів «Укрпошти» на доставку друкованих видань. Водночас, на думку Сергія Томіленка, державний монополіст не повинен диктувати видавцям газет і журналів свої умови.

 

«Так, на фоні здорожчання пального, зубожіння листонош пошта має шукати варіанти виживання. АЛЕ ключове питання, яке ставить Спілка журналістів - це побудова ПАРТНЕРСЬКИХ стосунків між МОНОПОЛІСТОМ поштових послуг та видавцями, редакціями. Нові тарифи мають спочатку бути презентовані редакторам, проведені дискусії щодо якості доставки, роботи обласних дирекцій - і тоді виходити на компроміси і взаємні зобов'язання. А фактично - пошта таємно розробила нові тарифи, проект наказу оприлюднили на сайті Мінінфраструктури. Тепер пан Шульмейстер категорично захищає позицію підпорядкованої йому пошти. Очевидно, що такий ультимативний підхід викликає лише обурення... І до речі, напередодні місцевих виборів, очевидно, якій політичній силі "дякуватимуть" журналісти і передплатники за таку поведінку "Укрпошти" і Мінінфраструктури...», - написав Сергій Томіленко у своєму Facebook.

 

 

Нагадаємо,8 липня Міністерство інфраструктури оприлюднило проект наказу «Про затвердження Тарифів на приймання та доставку вітчизняних періодичних друкованих видань за передплатою».  22 липня Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП) та Національна спілка журналістів України (НСЖУ) звернулись до міністра інфраструктури Андрія Пивоварського, протестуючи проти можливого підвищення вартості доставки преси. 

 

Водночас ДП «Укрпошта» заявило , що є ініціатором проекту цього наказу. Необхідність підвищення цін на послуги зв'язку в установі обґрунтували зростанням цін на товари, послуги, енергоносії, освітлення та опалення за останній рік.

 

За оцінками УАВПП та НСЖУ, за умови підписання цього наказу збільшення вартості доставки для місцевих ЗМІ складе близько 122%. Асоціація закликала всі ЗМІ приєднатись до обговорення проблеми підвищення цін на доставку преси  та пропонує редакціям надсилати свої листи на адресу Прем'єр-міністра України і на власних розрахунках продемонструвати вплив нових тарифів.

 

Під час спеціальної наради  з представниками галузевих та професійних об'єднань преси в.о. генерального директора УДППЗ «Укрпошта» Ігор Ткачук повідомив, що «збільшення вартості доставки одного примірника газети форматом А3 з кількістю поліс 4 складе 9 копійок для загальнодержавних та обласних видань і 8 копійок для місцевих видань. Для 8-полосного видання формату А3 - близько 19 коп. (загальнодержавне видання), 17 коп. (обласне) та 16 (місцеве) відповідно. Далі, на кожні наступні 4 полоси збільшення вартості доставки складатиме 7,5 коп. для загальнодержавних видань та 5 коп. - для обласних та місцевих».

 

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3805
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop