16:48
Четвер, 7 Серпня 2014

Інститут медіа права засуджує втручання Роскомнагляду в роботу українського сайту «Главком»

Інститут медіа права засуджує втручання Роскомнагляду в роботу українського сайту «Главком»
Інститут медіа права засуджує втручання Роскомнагляду в роботу українського сайту «Главком»

Інститут Медіа Права (ІМП) засуджує дії Федеральної служби з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій Російської Федерації (Роскомнагляд) щодо втручання в редакційну політику української інформаційно-аналітичної агенції (ІА) «Главком». Заяву про це ІМП розмістив на своєму сайті.

 

Експерти ІМП зазначають, що обмеження роботи українського ЗМІ з боку державних органів іншої країни, є неприпустимим в демократичному суспільстві.

 

«Вимоги Роскомнагляду видалити з сайту агентства новину про проведення маршу за федералізацію Сибіру, а також подальші дії, пов'язані із зверненням до хостера сайту Главком.UA- німецької компанії Hetzner Online AG з вимогою блокувати роботу інформаційного агентства до видалення з сайту повідомлення, є нічим іншим, як чиненням тиску на незалежну журналістську діяльність та порушенням загальновизнаних стандартів свободи слова. Інститут Медіа Права наголошує, що обмеження доступу редакції та читачів до сайту інформагентства не лише перешкоджає журналістам вільно поширювати погляди та ідеї, але й суттєво порушує право громадян отримувати всебічну, повну та об'єктивну інформацію. Такі дії, а надто, коли вони здійснюються державними органами інших держав, є неприпустимими в демократичному суспільстві і мають бути негайно припинені», - зазначається в заяві.

 

Нагадаємо, 1 серпня сайту «Главком» надійшло повідомлення Роскомнагляду про обмеження доступу до нього. У повідомленні заявлялося, що сайт публікує новини екстремістського характеру. З огляду на це російська влада вимагала видалити з бази сайту «Главком» матеріал про «Марш за федералізацію Сибіру». Видання відмовилось це зробити, заявивши, що  цей матеріал не порушує чиї-небудь права і не є закликом до екстремізму.

 

Пізніше російська сторона направила листа німецькому хостеру українського інтернет-видання. Компанія Hetzner Online AG запропонувала «Главкому» зняти матеріал протягом 24 годин (термін закінчується сьогодні), в іншому випадку доступ до сайту «Главкому» буде заблокований повністю в усьому світі.

 

У коментарі «Детектор медіа» головний редактор видання Микола Підвезяний зазначив: «Редакція все одно не збирається знімати інформацію, яка стала приводом для цього конфлікту, і ми зараз вживаємо технічних заходів, щоб забезпечити безперебійну роботу сайту».

 

Раніше стало відомо, що Роскомнагляд може заблокувати сайт Російської служби BBC.  

 

Роскомнагляд РФ також вніс харківське інтернет-видання «Главное» в Єдиний реєстр сайтів, що містять інформацію, поширення якої в РФ забороняється за рішенням суду.

 

6 серпня замдиректора департаменту політики та комунікацій МЗС України Василь Зварич заявив, що в МЗС вважають, що російська влада здійснює цензуру щодо українського інтернет-видання «Главком».

 

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2733
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
Ні, не подобається!
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
Коментар, або свій варіант:
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
12.5% (1)
 
Ні, не подобається!
12.5% (1)
 
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
75.0% (6)
 
Коментар, або свій варіант:
0.0% (0)
 
Загалом відповідей: 8
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop