13:59
Середа, 22 Січня 2014

НСЖУ та НМПУ вимагають від МВС наказати спецпризначенцям не стріляти у журналістів

НСЖУ та НМПУ вимагають від МВС наказати спецпризначенцям не стріляти у журналістів
НСЖУ та НМПУ вимагають від МВС наказати спецпризначенцям не стріляти у журналістів

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та Незалежна медіапрофспілка (НМПУ) вимагають від керівництва Міністерства внутрішніх справ зобов'язати своїх підлеглих припинити свідоме насильство по відношенню до журналістів. Про це йдеться в офіційній заяві організацій.

 

НСЖУ та НМПУ зауважують, що попри те, що представників ЗМІ легко ідентифікувати у натовпі по спеціальних маркованих жилетах та наявності фото- та відеоапаратури, силовики цілеспрямовано застосовують силу до працівників медіа.

 

«Є численні задокументовані свідчення того, що спецназівці прицільно стріляли гумовими кулями у співробітників ЗМІ, кидали світлошумові гранати під ноги людям із фото- та відеокамерами», - йдеться у заяві медіаорганізацій.

 

НСЖУ та НМПУ вимагають від керівництва силових відомств розробити і довести до всіх співробітників правоохоронних і силових структур порядок поведінки стосовно працівників ЗМІ, які виконують свій професійний обов'язок в місцях сутичок. Також медіаорганізації вимагають, щоб наказ такого змісту був переданий прес-службою МВС і самим журналістам.

 

Далі «Детектор медіа» подає текст заяви НСЖУ та НМПУ повністю:

 

«НСЖУ та НМПУ вимагають від МВС наказати спецпризначенцям не стріляти по журналістах

 

Національна спілка журналістів України та Незалежна медіапрофспілка вимагають від керівництва Міністерства внутрішніх справ зобов'язати своїх підлеглих припинити свідоме насильство по відношенню до журналістів.

 

Ми глибоко стурбовані та обурені ситуацією, яка склалася в останні дні сутичок мітингувальників з правоохоронцями на вул. Грушевського у Києві. Під час застосування сили з боку бійців спецпідрозділу «Беркут» постраждало понад 35 журналістів. Є численні задокументовані свідчення того, що спецназівці прицільно стріляли гумовими кулями у співробітників ЗМІ, кидали світлошумові гранати під ноги людям із фото- та відеокамерами. Зокрема,  знімальна група «Радіо Свобода» зафіксувала, як  правоохоронець цілиться та стріляє прямо в них, після чого журналістів було побито та затримано. Схоже сталося з оператором Еspreso.tv, якому під ноги кинули газову гранату. Колеги-журналісти зафіксували також, як правоохоронці впритул стріляли з травматичної зброї у журналістку, що тримала в руках фотоапарат. Удари міліцейськими кийками отримав польський журналіст Павел Боболович. Це лише окремі випадки, але цей перелік можна продовжувати. Силовики цілеспрямовано застосовують силу до працівників медіа, яких легко ідентифікувати в натовпі: більшість із них під час сутичок були з апаратурою, чимало - у захисних жилетах «Преса».

 

НСЖУ та НМПУ вважають неприпустимими подібні дії з боку правоохоронних структур щодо журналістів та вимагають від керівництва силових відомств розробити і довести до всіх співробітників правоохоронних і силових структур порядок поведінки стосовно працівників ЗМІ, які виконують свій професійний обов'язок в місцях сутичок.

 

Вважаємо за необхідне, щоб цей порядок (наказ) був переданий прес-службою МВС і самим журналістам. Бо ситуація, що склалася на сьогодні, свідчить про те, що спецпризначенці мають чіткий наказ фізичного знищення журналістів на майдані».

 

Нагадаємо, 22 січня набув чинності закон №3879 Колесніченка-Олійника, що обмежує права громадян на мирні зібрання і свободу слова.

 

Тим часом, висвітлюючи масові протести й сутички мітингувальників з правоохоронцями на Європейській площі і вулиці Грушевського у Києві, постраждало понад 30 представників ЗМІ.

 

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4045
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop