12:30
Понеділок, 6 Травня 2013

До 27 травня - набір до Де’вятої міжнародної літньої школи медіаправа

До 27 травня - набір до Де’вятої міжнародної літньої школи медіаправа

До 27 травня триває набір слухачів до  Де'вятої міжнародної літньої школи медіаправа, яка пройде  8-26  липня в  Києві. Про це повідомляє Інститут Медіа Права.

 

Міжнародна літня школа медіа права - це інтенсивний навчальний курс для юристів з питань забезпечення свободи слова та свободи інформації, захисту честі, гідності та ділової репутації, діяльності засобів масової інформації, регулювання телерадіомовлення та  інших питань діяльності мас-медіа.

 

У рамках Літньої школи основна увага звертатиметься на міжнародні та європейські стандарти у сфері медіа права, зокрема, Європейській конвенції про захист прав людини та основновоположних свобод і практиці Європейського суду з прав людини. Також буде розглядатися система захисту прав людини ООН, стандарти міжнародної організації «Артикль 19», законодавство України та інших країн.

 

Взяти участь у школі можуть юристи, робота яких пов'язана з питаннями свободи слова, свободи інформації чи медіа права. Це можуть бути юристи мас-медіа, громадських організацій, органів влади, адвокати. Також заявки приймаються від студентів старших курсів і випускників, зацікавлених у тематиці Літньої школи.

 

Слухачами  Літньої школи можуть бути громадяни України, Білорусі, Молдови, Росії, а також громадяни країн Південного Кавказу і Середньої Азії. Крім того, організатори можуть розглянути заявки з інших країн. У зв'язку з наявністю іноземних учасників заняття будуть проводитися переважно російською мовою.

 

Навчальний курс включатиме такі теми:

- свобода вираження поглядів: американський та європейський підходи;
- Європейська конвенція з прав людини;
- процедура звернення до Європейського суду з прав людини;
- практика Європейського суду з прав людини в інформаційних справах;
- процедура звернення до Комітету ООН з прав людини;
- позови про захист честі, гідності й ділової репутації (дифамація);
- звільнення від відповідальності за дифамацію;
- право на інформацію, доступ до інформації;
- захист приватного життя та захист персональних даних;
- право на захист журналістських джерел;
- особливості регулювання друкованих та електронних ЗМІ;
- ліцензування каналів мовлення;
- європейські стандарти суспільного телерадіомовлення;
- професійні спілки та саморегулювання журналістів;
- особливості регулювання  мережі Інтернет;
- законодавство про захист суспільної моралі;
- особливості діяльності ЗМІ в передвиборчий період.

 

Літня школа проводиться Інститутом Медіа Права з 2005 року. З 2006 року статус школи розширено до міжнародного - також для юристів Білорусі, Молдови, Росії, країн Південного Кавказу і Середньої Азії.

 

Заняття проводитимуть українські та зарубіжні експерти. Так, у попередні роки заняття проводили юристи з  Європейського суду з прав людини (Страсбург) Дмитро Третяков,Олена Дмитренко та Ольга Дмитренко, юристи та експерти Міжнародної організації «Артикль 19» Бойко Боєв та Габріель Гюлемін, експерт в галузі медіа права Девід Голдберг (Глазго, Шотландія), суд міста Амстердам Корталс Альтес (Голландія), юридичний директор Media Legal Defense Initiative Пітер Нурландер (Лондон, Великобританія), директор офісу представника з питань ЗМІ ОБСЄ Андрій Ріхтер, доктор юридичних наук, радник з юридичних питань, директор юридичних програм Координатора проектів ОБСЄ в Україні Станіслав Шевчук, викладач Південно-Уральського Державного Університету, кандидат юридичних наук Алєксєй Мінбалеєв, консультативний експерт Харківської правозахисної групи, доцент Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого Всеволод Речицький, Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська, народний депутат України Андрій Шевченко та інші експерти.

 

З детальними програмами цих шкіл можна ознайомитися на сайті. Програма школи базуватиметься на програмах минулих років.

 

Програма розрахована на інтенсивне навчання, по закінченні якого учні отримають сертифікати. Учні повинні відвідувати всі заняття й не зможуть поєднувати навчання з роботою. У випадку відвідування менш 80% занять учня буде відраховано.

 

Для участі в конкурсі необхідно заповнити онлайн-анкету. Заповнення анкети повинне бути здійснено за один сеанс. Це означає, що відкриту анкету неможливо зберегти для подальшого редагування. У зв'язку з цим для підготовки всіх необхідних даних та матеріалів рекомендуємо Вам ознайомитись з прикладом анкети, який можна завантажити за цим посиланням.

 

Анкета повинна бути отримана Інститутом Медіа Права до 19.00 27 травня.

 

За результатами конкурсу буде відібрано 20 слухачів. Про результати відбору організатори повідомлять кандидатам до 31 травня 2013 року. Організатори залишають за собою право провести додаткову співбесіду з потенційними учасниками.

 

У разі виникнення труднощів із заповненням анкети Ви можете звернутися в Інститут Медіа Права за допомогою електронної пошти edu@medialaw.kiev.ua або за телефоном +380 (44) 4960580.

 

Умови участі у Літній школі:

Організатори забезпечують проживання й часткове харчування (обід) учнів Літньої школи. Всі слухачі одержать навчальну літературу. Фінансування транспортних витрат не надається. Реєстраційний збір за участь у Літній школі становить 40 EUR, для студентів денної форми навчання - 20 EUR. Збір вноситься у перший день занять у гривневому еквіваленті. З курсом валют в Україні можна ознайомитися за посиланням.

 

Додатково (поза конкурсом) Інститут Медіа Права може розглянути заявки від кандидатів, готових покрити витрати на навчання. Вартість витрат на одного учня без проживання становить 500 EUR.

 

Літня школа проходитиме у приміщенні Національного університету «Києво-Могилянська академія», м. Київ, Україна.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Інститут Медіа Права
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7435
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop