10:30
Середа, 15 Травня 2019

У Запорізькій області скасовано реєстрацію газети, яка не пройшла процедуру реформування

Комунальне підприємство «Газета "Запорізька правда"» Запорізької обласної ради не пройшло процедуру реформування, і Головне управління юстиції області скасувало реєстрацію видання. Газета виходила з 3 листопада 1917 року.
У Запорізькій області скасовано реєстрацію газети, яка не пройшла процедуру реформування
У Запорізькій області скасовано реєстрацію газети, яка не пройшла процедуру реформування

Про це під час брифінгу повідомила виконувачка обов’язків головного редактора видання Наталя Зворигіна, передає «Укрінформ».

«Запорізька обласна рада вирішила нас закрити. Рішення про наше реформування не було прийнято. 24 квітня видання, якому 102 роки, позбавили ліцензії», – сказала вона. (В Україні друковані видання не мають ліцензій – вони проходять процедуру державної реєстрації в Міністерстві юстиції. – ДМ.)

За її словами, одна з авторів видання Людмила Вислоух подала позов до суду. Пані Людмила просила суд зобов’язати Запорізьку обласну раду прийняти рішення про роздержавлення, однак Запорізький окружний адміністративний суд відмовив позивачці. Це рішення було оскаржено.

«3 квітня апеляційний суд відмінив рішення суду першої інстанції й частково задовольнив позов. Він зобов’язав обласну раду на найближчій черговій або позачерговій сесії прийняти рішення про реформування комунального підприємства шляхом виходу обласної ради зі складу його засновників внаслідок прийняття рішення трудового колективу про перетворення у товариство з обмеженою відповідальністю зі збереженням назви, мови видання і тематичної спрямованості друкованого ЗМІ», – розповів начальник управління юридичного забезпечення діяльності ради Єгор Мороз.

Він також додав, що обласна рада подала касаційну скаргу.

Проект рішення про реформування комунального підприємства «Газета "Запорізька правда"» виносився на розгляд депутатів облради двічі, але не був підтриманий у сесійній залі.

За словами пана Мороза, на сьогодні власник і підприємство не знаходять порозуміння, однак є рішення суду, яке має бути виконане.

Нагадаємо, 31 грудня 2018 року сплив термін, в який усі державні та комунальні газети повинні були реформуватись. Це означає, що ці ЗМІ мали вивести із числа засновників державні і комунальні підприємства та здійснити перереєстрацію. На втілення цієї реформи було відведено три роки.

Згідно з даними Держкомтелерадіо, на кінець 2018 року функціонувало 607 комунальних  видань, з державних – фактично діяло 81 видання. При цьому реформуватись станом на 21 лютого 2019 року встигли лише 516 видань.

Детальніше про завершення реформи друкованих ЗМІ - в матеріалі «Детектора медіа».

Читайте також

Фото: ТРК «Алекс»

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1090
Переглядів
Коментарі
ABSOLUTE
15:13 / 20 Травня 2019
Потрібно звертатися до фахівців для поновлення реєстрації ЗМІ https://absolute.kiev.ua/uk/services/poslugi-z-reestratsiji/37-reestratsiya-drukovanogo-vidannya-gazeti-zhurnalu.html
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop