Мін'юст Росії заявив ЄСПЛ, що до Сенцова не застосовували тортури під час затримання

Мін'юст Росії заявив ЄСПЛ, що до Сенцова не застосовували тортури під час затримання

26 Квітня 2019
1148

Мін'юст Росії заявив ЄСПЛ, що до Сенцова не застосовували тортури під час затримання

1148
Український режисер Олег Сенцов, за версією РФ, не піддавався жорстокому поводженню під час затримання російськими спецслужбами в Криму, а зафіксовані у нього гематоми і садна мають «альтернативне походження».
Мін'юст Росії заявив ЄСПЛ, що до Сенцова не застосовували тортури під час затримання
Мін'юст Росії заявив ЄСПЛ, що до Сенцова не застосовували тортури під час затримання

Про це йдеться у відповіді Міністерства юстиції Росії Європейському суду з прав людини (ЄСПЛ), де розглядається скарга Сенцова, пише «Медуза». Документ надала виданню адвокат міжнародної правозахисної організації «Агора» Наташа Добрева.

У ньому повідомляється, що російські правоохоронні органи «провели ретельне розслідування» заяви Сенцова про жорстоке поводження і не знайшли причин для порушення кримінальної справи.

Також Мін'юст РФ відповів ЄСПЛ, що справу Сенцова розглядав «суд, створений на підставі закону», а вирок начебто не був заснований на свідченнях, отриманих під тиском.

У зверненні від імені Олега Сенцова, яке було подано до ЄСПЛ, стверджується, що російська влада порушила статті 3 (заборона тортур) і 5 (право на свободу і безпеку) Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Нагадаємо, українського режисера Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові. 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав його винним в організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії.

Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехіїросійські письменники та науковціПАРЄPEN Internationalрежисери Франції, Посольство США в УкраїніЄвросоюзОБСЄAmnesty InternationalМЗС КанадиМЗС ВеликобританіїМЗС ЛитвиСейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори, Human Rights Watch, Уряд КанадиМЗС Швеції та ін.

5 жовтня Сенцов написав відкритого листа про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля він тримав 145 днів.

Також у жовтні 2018 року стало відомо, що ЄСПЛ прийняв до розгляду позов режисера Олега Сенцова.

У січні 2019 року ЄСПЛ повернув пріоритет розгляду справи Олега Сенцова.

1 березня 2019 Сенцова відвідала адвокатка Ольга Дінзе. За її словами, наразі він перебуває в спільній казармі на 50-60 осіб та очувається нормально.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1148
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду