18:10
Четвер, 14 Березня 2019

Прокуратура Києва відкрила провадження через інформацію в ЗМІ про стеження за журналістами «Схем»

Нацполіція 22 лютого відкрила провадження з цього ж приводу за заявою, яку подали журналісти Михайло Ткач і Наталка Седлецька. А прокурор відкрив справу за фактом вчинення такого правопорушення, отримавши інформацію зі ЗМІ.
Прокуратура Києва відкрила провадження через інформацію в ЗМІ про стеження за журналістами «Схем»
Прокуратура Києва відкрила провадження через інформацію в ЗМІ про стеження за журналістами «Схем»

Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на адвокатку Інституту розвитку регіональної преси Оксану Максименюк.

«Провадження відкрив перший заступник прокурора міста Києва Кононенко П.М. Як повідомив слідчий Шевченківського ГУ НПУ, провадження було відкрито на основі інформації, яку розмістили ЗМІ», – сказала вона.

За словами адвокатки, є два способи порушення кримінальної справи: за фактом вчинення правопорушення і за заявою. Нацполіція відкрила провадження за заявою журналістів, а прокурор - за фактом правопорушення, отримавши інформацію зі ЗМІ щодо переслідування знімальної групи.

«Сьогодні слідчий зателефонував, щоб викликати Михайла на допит. Ми йому повідомили, що вже така справа відкрита слідчим управлінням і проводиться досудове розслідування. І тому він мав на меті зв’язатися зі слідчим, який зараз веде справу, щоб об’єднати ці два провадження в одне», – додала пані Максименюк.

Нагадаємо, 22 лютого журналіст програми «Схеми» Михайло Ткач у своєму матеріалі на сайті «Радіо Свобода» повідомив, що протягом останніх декількох місяців за знімальною групою програми відбувається регулярне стеження автівками ТОВ «Дельта-Донбас», кінцевим бенефіціарним власником якої є Рінат Ахметов.  Михайло Ткач подав заяву до поліції через начебто стеження охорони Ахметова за знімальною групою. Він просить порушити кримінальне провадження за ч. 3 ст. 171 Кримінального кодексу України – переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю за попередньою змовою групою осіб. 

Охоронна фірма Ахметова звинуватила «Схеми» у втручанні в приватне життя олігарха.

Спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» також закликала Національну поліцію та Генеральну прокуратуру України негайно розпочати розслідування за фактами стежень за журналістами програм «Схеми» та Bihus.info.

26 лютого стало відомо, що Головне слідче управління Національної поліції України відкрило кримінальне провадження за заявою журналіста щодо стеження за знімальною групою охоронцями Ахметова.

28 лютого у Головному слідчому управлінні Нацполіції України Михайла Ткача допитали за його заявою щодо перешкоджання професійній діяльності. Спершу його хотіли допитати у якості свідка, проте адвокатка Оксана Максименюк наполягла на тому, щоб журналіста визнали потерпілим.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
230
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop