16:38
П'ятниця, 8 Лютого 2019

Убивство Хашоггі було сплановане – доповідачка ООН

Спеціальна доповідачка ООН з питань позасудових, прискорених та свавільних страт Агнес Каламард займалася незалежним розслідуванням убивства журналіста Джамаля Хашоггі у Туреччині з 28 січня до 3 лютого та повідомила, що вбивство було сплановане
Убивство Хашоггі було сплановане – доповідачка ООН
Убивство Хашоггі було сплановане – доповідачка ООН

Про це повідомляє Reuters.

«Докази, зібрані під час моєї місії в Туреччині вказують, що Хашоггі став жертвою жорстокого та спланованого вбивства, вчиненого посадовцями держави Саудівська Аравія», – повідомила пані Каламард.

За її словами, організатори вбивства вдалися до дипломатичного імунітету, аби скоїти злочин та залишитися без покарання.

Вона також повідомила, що її команда отримала доступ до «ключової інформації» щодо смерті Хашоггі. Мова йде про аудіозапис, що наразі знаходиться у турецьких спецслужб. Вона не змогла перевірити автентичність аудіозапису.

Нагадаємо, що представнцю ООН не пускали до саудівського консульства для розслідування вбивства журналіста The Washington Post Джамаля Хашоггі.

2 жовтня 2018 року журналіст The Washington Post Джамаль Хашоггі пішов до консульства Саудівської Аравії у Стамбулі для вирішення особистих питань і зник. Саудівські офіційні особи спочатку наполягали на тому, що Хашоггі покинув будівлю 2 жовтня. Пізніше турецька влада заявила, що його там вбили. Згодом Саудівська Аравія змінила свою позицію щодо смерті Хашоггі і повідомила, що його вбивство було умисним.

Влада Саудівської Аравії заявила про затримання 18 підозрюваних у вбивстві журналіста. Туреччина хоче екстрадувати і притягнути їх до відповідальності, проте Саудівська Аравія відмовляється проводити екстрадицію. Міністр закордонних справ країни Адель аль-Джубейр заявив, що Саудівська Аравія не видасть Туреччині своїх громадян.

У січні 2018 року телеканал Al Jazeera оприлюднив відеозапис із камер відеоспостереження, який демонструє, як в резиденцію консула Саудівської Аравії заносять великі пакети, імовірно, з останками журналіста Джамаля Хашоггі.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
308
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop