13:24
П'ятниця, 8 Лютого 2019

Запорізька міська рада відповіла на запит журналістів через три місяці

Департамент культури і туризму Запорізької міської ради відповів на інформаційний запит ГО «Запорізький центр розслідувань» через три місяці з моменту подання запиту після отримання організацією юридичної та правової підтримки.
Запорізька міська рада відповіла на запит журналістів через три місяці
Запорізька міська рада відповіла на запит журналістів через три місяці

Про це повідомляє Інститут масової інформації з посиланням на керівника Запорізького центру розслідувань Сергія Сидорова.

За його словами, журналісти запитували інформацію про низку допорогових договорів Департаменту культури та туризму, сплата за рахунками яких відбулася відразу після підписання договорів. Журналісти отримали відмову, у якій Департамент посилався на конфіденційну інформацію ФОПів в актах, що суперечить законодавству, бо вся інформація про видатки з місцевого бюджету апріорі відкрита. Після декількох скарг Департамент відповів журналістам.

«Відмова була абсолютним нонсенсом, бо в Департаменті послалися на захист персональних даних. Хоча персональні дані ФОПів-підрядників у вигляді їх ІНН були й так зазначені в копіях договорів, доданих у “Прозорро”. Ми вступили в листування з Департаментом, написали скарги Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, писали скаргу міському голові Володимиру Бурякові на його підлеглих і вже підготували позов до суду», – розповів пан Сидоров.

ГО «Запорізький центр розслідувань» працює з 2017 року та проводить розслідування у сфері корупції та бюджету, земельних відносин, нерухомості та генплану.

Юрист ІМІ Алі Сафаров нагадав про відповідальність, яку несуть посадовці, що порушують закон про доступ: «Закон України “Про доступ до публічної інформації” чітко визначає порядок, процедуру і строки задоволення запитів на доступ до публічної інформації. Посадові особи, які порушують цей порядок, несуть відповідальність відповідно до статті 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», – зазначив юрист.

Нагадаємо, у січні 2018 року на Волині журналістка Оксана Ковальчук програла суд лісгоспу щодо доступу до інформації.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
318
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop