Сенцову, Сущенку та іншим політв’язням активісти надіслали новорічні листи

Сенцову, Сущенку та іншим політв’язням активісти надіслали новорічні листи

21 Грудня 2018
1932

Сенцову, Сущенку та іншим політв’язням активісти надіслали новорічні листи

1932
Українські та французькі активісти написали листи підтримки і привітання з новорічними й різдвяними святами усім українським політичним в'язням та полоненим військовим морякям, які незаконно утримуються в РФ
Сенцову, Сущенку та іншим політв’язням активісти надіслали новорічні листи
Сенцову, Сущенку та іншим політв’язням активісти надіслали новорічні листи

Про це повідомляє «Укрінформ».

Загалом було написано 93 листа, включаючи 69 до політв’язнів та 24 – військовим морякам.

В акції взяли участь українські й французькі активісти. Декілька листів адресовано й ув’язненому журналісту Роману Сущенку якого нині утримують у колонії в Кіровській області.

А українському режисеру Олегу Сенцову та деяким іншим заручникам Кремля надіслано копії малюнків Сущенка, які він зробив, перебуваючи в російських в'язницях.

Листи передано до Центру громадянських свобод (м. Київ), звідки вони вже будуть переправлені до адресатів на території РФ.

Нагадаємо, режисера Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові. 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав його винним в організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії.

Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехіїросійські письменники та науковціПАРЄPEN Internationalрежисери Франції, Посольство США в УкраїніЄвросоюзОБСЄAmnesty InternationalМЗС КанадиМЗС ВеликобританіїМЗС ЛитвиСейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори, Human Rights Watch, Уряд КанадиМЗС Швеції та ін.

5 жовтня Сенцов написав відкритого листа про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля він тримав 145 днів.

Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув із приватним візитом. Його звинувачують у «шпигунстві». 4 червня 2018-го Сущенка засудили до 12 років колонії суворого режиму. 8 жовтня журналіста етапували до колонії.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1932
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
пролетарий
1952 дн. тому
Ті листи, політвязнм, как зайцу стоп-сигнал.."геройствовать" надо было в ТЫЛу, как вятрович или шкирян зорянович...
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду