19:25
П'ятниця, 16 Листопада 2018

Суд вчетверте зобов’язав Військову прокуратуру розслідувати перешкоджання журналістам «Схем» з боку СБУ

Печерський суд Києва вкотре зобов’язав Військову прокуратуру продовжити розслідувати кримінальне провадження за фактом перешкоджання співробітниками Служби безпеки України журналістській діяльності знімальної групи «Схем».
Суд вчетверте зобов’язав Військову прокуратуру розслідувати перешкоджання журналістам «Схем» з боку СБУ
Суд вчетверте зобов’язав Військову прокуратуру розслідувати перешкоджання журналістам «Схем» з боку СБУ

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Суд ухвалив рішення 16 листопада, ухвала оскарженню не підлягає.

Зазначається, що цим рішенням суд вже вчетверте повернув матеріали кримінального провадження до Військової прокуратури Київського гарнізону. До цього вона тричі закривала справу за фактом перешкоджання роботі журналістів. Справу щоразу закривають невдовзі після того, як журналісти виграють суд, що зобов’язує Військову прокуратуру її розслідувати, повідомляє видання.

Як відомо, 2 жовтня 2015 року cпівробітники СБУ пошкодили техніку журналістів, коли вони знімали автомобілі, на яких приїздять на роботу працівники центрального офісу відомства.

У день нападу голова СБУ Василь Грицак призначив службове розслідування через цей інцидент, а голова управління СБУ в Києві та Київській області Михайло Глуговський вибачився перед журналістами і заявив про можливе перевищення повноважень з боку працівників СБУ.

Невдовзі Військова прокуратура Київського гарнізону розпочала кримінальне провадження за частиною 1 статті 171 Кримінального кодексу України – умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів представниками Служби безпеки України. Того ж року цю справу «за відсутністю складу злочину» закрили.

Відтоді журналісти через суд тричі змушували прокурорів відновити розслідування, і щоразу справу знову закривали. За цей час до відповідальності був притягнутий лише один співробітник СБУ - керівник служби охорони пропускного режиму СБУ Юрій Бондарєв, який брав участь в інциденті затримання знiмальної групи програми «Схеми». Він отримав 2 доби гауптвахти.

Раніше повідомлялось, що голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова й інформаційної політики Вікторія Сюмар підготувала апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду Києва за позовом нардепа Василія Німченка у справі, пов'язаній із перешкоджанням журналістам програми «Схеми».

 

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
331
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop