16:17
Вівторок, 13 Листопада 2018

У Білорусі обвинувачення у «справі БелТА» висунуто 14 журналістам

Усього 14 білоруським журналістам висунуто обвинувачення за незаконний доступ до платного сервісу держагентства «БелТА»
У Білорусі обвинувачення у «справі БелТА» висунуто 14 журналістам
У Білорусі обвинувачення у «справі БелТА» висунуто 14 журналістам

Про це повідомила офіційна представниця Слідчого комітету Білорусі Юлія Гончарова, йдеться на сайті Білоруської асоціації журналістів.

За її словами, остаточну суму збитків, які журналісти, на думку слідства, завдали державному інформаційному агентству «БелТА», назвуть пізніше.

Нагадаємо, 5 листопада було висунуто звинувачення журналістам сайту Tut.by (кому саме, поки що невідомо), а 6 листопада – Тетяні Коренковій з видання «БелПАН», 8 листопада – головреду видання «БелПАН» Ірині Левшиній та кореспонденту російської редакції Deutsche Welle (DW) Павлюку Биковському.  У Білоруській асоціації журналістів (БАЖ) припускають, що журналістів можуть ув’язнити.

Як писав «Детектор медіа», 7 серпня в редакціях видань «БелаПАН» і Tut.by пройшли обшуки. Співробітниць медіа Тетяну Коровенкову, Марину Золотову і Анну Колтигіну– відвезли на допит до Слідчого комітету. Згодом стало відомо про затримання ще пдекількох журналістів. Після допиту їх відпустили.

На даний момент підозрюваними у «справі БелТА» проходять більше десятка журналістів та редакторів.

Приводом для порушення кримінальної справи за ч. 2 ст. 349 КК (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, досконалий з іншої особистої зацікавленості, яка спричинила заподіяння істотної шкоди), так званій «справі БелТА», стало повідомлення державного інформагентства про збої під час здійснення доступів до платною підпискою послуг, які надавалися названим підприємством одному з його замовників.

28 серпня стало відомо, що Білорусь тимчасово закрила виїзд за кордон підозрюваним журналістам і редакторам у так званій «справі БелТА».

 

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
194
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop